Blisko ludziW okolicy kościołów zawieszone zostaną dziecięce buciki. Inicjatywa ma upamiętnić ofiary pedofilii

W okolicy kościołów zawieszone zostaną dziecięce buciki. Inicjatywa ma upamiętnić ofiary pedofilii

W okolicy kościołów zawieszone zostaną dziecięce buciki. Inicjatywa ma upamiętnić ofiary pedofilii
Źródło zdjęć: © Facebook/ 3642 Facebook/ Fundacja Nie Lękajcie się

23.08.2018 21:15, aktual.: 23.08.2018 21:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

26.08 odbędzie się zapoczątkowana w Irlandii akcja "Baby Shoes Remember". W okolicy polskich kościołów zawisną wówczas dziecięce buciki. Inicjatywa ma upamiętnić ofiary księży pedofilów.

W najbliższą niedzielę zorganizowana zostanie akcja "Baby Shoes Remember". Happening polega na zawieszaniu dziecięcych bucików na znajdujących się przy kościołach płotach. Organizatorzy chcą w ten sposób upamiętnić wszystkie ofiary księży pedofilów. Inicjatywa powstała w Irlandii. "W niedzielę 26.08 będziemy na nieruchomościach kościoła wieszać dziecięce butki przepasane czarną wstęgą. Uczestników prosimy o robienie zdjęć i zamieszczanie ich na stronie Baby Shoes Remember" – czytamy na stronie wydarzenia. Akcja dotyczy głównie Warszawy, jednak organizatorzy zachęcają do uczestnictwa także inne polskie miasta.

W rozmowie z TOK FM Nina Sankari z Fundacji im. Kazimierza Łyszczyńskiego podkreśla, że wydarzenie ma na celu uwrażliwienie opinii publicznej na nieprawidłowości w kościele oraz wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu wobec prób ukrywania pedofilii wśród księży.

Inny rozmówca portalu, Marek Lisiński z Fundacji "Nie lękajcie się", dodaje, że najnowsze badania przeprowadzone poza Polską pokazują, iż nawet 10 proc. księży to pedofile. "Polska jest przykładem szczególnych starań hierarchów, by ukrywać księży-pedofilów i odmawiać odpowiedzialności za przestępstwa seksualne popełnione na nieletnich, w tym również małych dzieciach. Kościół ukrywa prawdziwą skalę zjawiska i tożsamość sprawców" – powiedział TOK FM Lisiński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także