Trwa ładowanie...
d4c63ba

Wampirzy lifting waginy miał poprawiać życie seksualne. A stanowi duże zagrożenie

Pozytywnie wpływa na życie seksualne i poprawia wygląd? Niezależnie od tego, jaka jest prawda, wampirzy lifting pochwy jest coraz popularniejszy. Ginekolodzy jednak biją na alarm - konsekwencje takiego zabiegu mogą być bardzo poważne. A nawet stanowią zagrożenie dla życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zabieg ten nie jest tak bezpieczny, jak się wydawało.
Zabieg ten nie jest tak bezpieczny, jak się wydawało. (123RF.COM)
d4c63ba

Wampirzy lifting to zabieg regeneracyjny, który polega na wstrzykiwaniu pacjentce jej krwi, a dokładnie osocza bogatopłytkowego w celu wypełnienia zmarszczek. Do tej pory metoda ta stosowana była jako alternatywa dla botoku czy operacji plastycznej twarzy. Jej fanką od dawna jest m.in. Kim Kardashian, która zdjęcia z przeprowadzania zabiegu zamieszcza w mediach społecznościowych. Dzisiaj metoda ta funkcjonuje także jako jeden ze sposobów odmładzania... pochwy.

Po zabieg ten zaczęli sięgać także lekarze ginekolodzy. Mimo tego, że nie ma badań, które świadczyłyby o jego skuteczności oraz o tym, że jest w pełni bezpieczny. Wampirzy lifting, zdaniem wielu specjalistów, pozwala odmłodzić pochwę i wpływa też na poprawę życia seksualnego! Podobno zabieg może odmłodzić miejsca intymne o 20 lat! Skóra jest jędrna, a mięśnie, które z wiekiem wiotczeją, są ponownie napięte. Wśród kobiet, które są po antybiotykoterapii albo w trakcie okresu menopauzalnego, taki zabieg pozwala prawidłowo nawilżyć pochwę, zapobiegać infekcjom, otarciom i stanom zapalnym. A odpowiednie nawilżenie oraz napięcie zwiększają także doznania seksualne. Dlatego nowe rozwiązanie cieszy się popularnością kobiet, które chcą zadbać również o tę sferę.

"The Orgasm Shot", w skrócie O-Shot, jest zabiegiem niechirurgicznym opracowanym przez dr. Charlesa Runelsa z Alabamy. To on jako pierwszy wykorzystał krew z ramienia pacjenta i w specjalnej "wirówce" wyodrębnił z niej wysokiej jakości osocze bogatopłytkowe. Następnie wstrzykuje się je w określone obszary pochwy, aby poprawić jej wrażliwość i napięcie. A w konsekwencji także intesywność orgazmu.

d4c63ba

Okazuje się jednak, że wampirzy lifting pochwy może być niebezpieczny. Zastrzyk, który ma poprawić życie seksualne i odmłodzić waginę, może rozprzestrzeniać opryszczkę oraz rakotwórczego wirusa HPV - twierdzą niektórzy ginekolodzy.

Zobacz także: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o waginie

Niektórzy lekarze - w tym dr Jen Gunter z Kanady - sugerują, że taka iniekcja może mieć przykre skutki w postaci rozprzestrzeniania niebezpiecznych infekcji. "Nie ma żadnych badań sugerujących, że O-Shot poprawia funkcje seksualne i że jest bezpieczny" - pisze na swojej stronie.

d4c63ba

Swoje zdanie w tym temacie wyraził także Amerykański Kongres Położników i Ginekologów. W swoim raporcie wyraźnie podkreśla, że tego typu zabiegi odmładzania pochwy nie są akceptowane jako rutynowe terapie.

"Lekarze, którzy otrzymują prośby od pacjentów o takie zabiegi, powinni omówić z pacjentem powód prośby i ocenić wszelkie możliwe wskazania do przeprowadzenia zabiegu" - czytamy w raporcie.

Kontrowersyjna metoda jest kolejną po wampirzym liftingu biustu, o którym pisałyśmy wcześniej.

d4c63ba

Podziel się opinią

Share
d4c63ba
d4c63ba