ModaWarsaw Fashion Weekend - co się działo?

Warsaw Fashion Weekend - co się działo?

Warsaw Fashion Weekend - co się działo?
Źródło zdjęć: © AKPA
16.04.2012 14:14, aktualizacja: 17.04.2012 14:30

W weekend 13 i 14 kwietnia stolicą zawładnęła moda. W Soho Factory, które od jakiegoś czasu jest już niemal oczywistym miejscem organizacji pokazów, odbyła się kolejna edycja Warsaw Fashion Weekend.

W weekend 13 i 14 kwietnia stolicą zawładnęła moda. W Soho Factory, które od jakiegoś czasu jest już niemal oczywistym miejscem organizacji pokazów, odbyła się kolejna edycja Warsaw Fashion Weekend.

Impreza trwała dwa dni (piątek i sobotę). Piątek możemy śmiało nazwać dniem hiszpańskim, ponieważ właśnie wtedy mieliśmy okazję zobaczyć kolekcje projektantów Danieal Lierah i Arturo Martíneza (marka Martinez Lierah) i Juana Pedro Lopeza.

Duet projektantów zaskoczył oryginalnymi krojami. Modelki chodzące w wysokich, futurystycznych butach doskonale prezentowały niecodzienną kolekcję. Wśród kolorów królowała czysta biel i wyraźna zieleń. Cały pokaz był bardzo spójny, co było dowodem na to, że projektanci mają własną wizję kobiety.

Juan Pedro Lopez pokazał inny styl, ale równie interesujący. Modelki przechadzały się wzdłuż wybiegu w rytm piosenek charyzmatycznej Likke Li. Muzyka doskonale oddawała klimat całej kolekcji. Widać, że projektant jest mistrzem printu, który efektownie zdobił zwiewne sukienki. Mocnym akcentem były fantazyjne rajstopy doskonale uzupełniające całą kolekcję.

Między pokazami zagranicznych projektantów mieliśmy okazję zobaczyć kolekcję Gavla, który już od kilku sezonów na wielu modowych imprezach zadziwia swoimi odważnymi stylizacjami. Dzięki nim wzbudzał zainteresowanie mediów. Teraz mieliśmy okazję przekonać się, jaka rzeczywiście jest jego wizja mody. Oczywiście nie mogło zabraknąć nieodłącznych atrybutów Gavla - piór, skóry i ćwieków. Finałem pokazu był taniec jednego z modeli. Chociaż trudno oceniać styl Gavla przez pryzmat jednej kolekcji, to widać, że młodemu twórcy nie brak potencjału. W pierwszym rzędzie jego kreacjom przyglądał się ambasador młodych projektantów: Łukasz Jemioł, który jest twarzą nowego sklepu internetowego * conceptshop.pl*

Ważnym elementem całej imprezy była Noc Zakupów, podczas której można było pooglądać, przymierzyć i, co najważniejsze, kupić kolekcje różnych marek - od tych znanych (Missoni, Max Mara, Converse) do tych bardziej alternatywnych, ale rozpoznawalnych wszystkim fashionistkom (Jefrey Campbell, Mozcau...).

Imprezę poprowadziła Joanna Horodyńska, a na czerwonym dywanie pojawiło się kilka gwiazd - Ewa Pacuła, Honorata Skarbek. * TUTAJ* możecie obejrzeć galerię z drugiego dnia Warsaw Fashion Weekend!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także