ModaWarsaw Fashion Weekend - moda w roli głównej

Warsaw Fashion Weekend - moda w roli głównej

Warsaw Fashion Weekend - moda w roli głównej
Źródło zdjęć: © materiały prasowe

02.04.2012 15:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dniach 13-14 kwietnia 2012r. w stolicy, w SOHO FACTORY odbędzie się Warsaw Fashion Weekend. To jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu modowym w naszym kraju, nad którym patronat ma serwis Kobieta.wp.pl Jest to też największe i najbardziej prestiżowe Designer Sample Sale w Polsce.

W dniach 13-14 kwietnia 2012r. w stolicy, w SOHO FACTORY odbędzie się Warsaw Fashion Weekend. To jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu modowym w naszym kraju, nad którym patronat ma serwis Kobieta.wp.pl Jest to też największe i najbardziej prestiżowe Designer Sample Sale w Polsce.

W tym roku impreza odbywa się z jeszcze większym rozmachem. Jak zawsze odbędą się pokazy najlepszych polskich projektantów oraz gości specjalnych, hiszpańskich projektantów, takich jak Alexis Reyna, Martinez Lierah, Juan Pedro Lopez, którzy rekomendowani są przez Vogue Espana.

PROWADZĄCAE WFW – JOANNA HORODYŃSKA I ADA FIJAŁ
GODZINY OTWARCIA:
PIĄTEK, 13 KWIETNIA – OPENING NIGHT – POKAZY PROJEKTANTÓW Z HISZPANII i DZIEŃ ZAKUPÓW - 17.00 - 23.00 Wstęp tylko dla posiadaczy specjalnych zaproszeń lub karty VIP, którą można nabyć na WWW.FASHIONWEEKEND.PL oraz na naszym facebooku www.facebook.com/WarsawFashionWeekend

SOBOTA, 13 KWIETNIA – POKAZY NAJLEPSZYCH PROJEKTANTÓW Z POLSKI, FASHION ROCK i DZIEŃ ZAKUPÓW - 11.00 - 23.00 Warsaw Fashion Weekend to wyjątkowe wydarzenie, które w jednym, niecodziennym miejscu gromadzi najlepszych polskich projektantów i domy mody o światowej renomie. Za każdym razem ponad 100 wystawców ma szansę zaprezentować swoje najnowsze i najmodniejsze kolekcje. Specjalnie na Opening Night projektanci przygotują kilka wyjątkowych niespodzianek.

POKAZY HISZPAŃSKICH PROJEKTANTÓW

Największą atrakcją będą pokazy mody projektantów którzy przybędą z Hiszpanii. To wydarzenie na skalę europejską! Na zaproszenie WFW, ze swoimi kolekcjami pojawią się same znakomite sylwetki, które na swoich kontach mają już wiele zagranicznych pokazów i okładek w najlepszych tytułach.

Alexis Reyna, jego strojami zachwyca się sam Nicola Formichetti (stylista Lady Gagi, dyrektor mody Vogue Japan, dyrektor kreatywny Thierry Mugler), a jego kreacje zdobią okładki magazynów i ciała gwiazd, miedzy innymi piosenkarki M.I.A. Jego styl jest ekscentryczny przez co zdobywa rzesze fanów. Określa się go mianem artysty wizjonera gdyż w niesamowity i oryginalny sposób potrafi połączyć ze sobą projektowanie ubioru ze sztukami wizualnymi.

Innymi znakomitymi postaciami, które wystąpią na pokazach jest duet projektantów Daniel Lierah i Arturo Martínez, którzy wspólnie tworzy markę Martinez Lierah. Byli studentami prestiżowej paryskiej szkoły Institut Francais de la Mode i również w Paryżu współpracowali z Louis Vuitton i Sergio Rossi, projektując buty dla tych luksusowych marek. Ich kolekcje gościły już na takich okładkach jak: Vogue, Xoxo Mag czy Neo2. Obecnie pracują już nad swoją trzecią autorską kolekcją.

Juan Pedro Lopez, projektant którego kolekcje zasypywane są nagrodami. W 1999 roku zdobył pierwszą nagrodę Smirnoff Fashion Award w Hiszpanii i był finalistą międzynarodowej edycji w Hong Kongu. Został również finalistą nagrody Mittelmoda Mody Italia w 2002 roku. Rothko, Gottlieb, Bravo, Graham i Pollock to artyści którymi się inspiruję, przez co jego kolekcje są ujmujące i wyrafinowane.

FASHION ROCK DLA FUNDACJI RAK’N’ROLL– 14 KWIETNIA

Wiosenną edycję Warsaw Fashion Weekend uatrakcyjni koncert znanych i cenionych Gwiazd polskiej sceny muzycznej pod hasłem Fashion Rock. Zagrają oni podczas sobotniego eventu w SOHO Factory. Przy muzyce na żywo zostaną zaprezentowane najlepsze kolekcje, w tym hiszpańskiego gościa specjalnego, Alexisa Reyna. Performer, to tylko jedno z wielu słów którymi można go określić. Jego pokazy są pewnego rodzaju przedstawieniami, gdyż jego projekty i styl są czymś wyjątkowym na scenie fashion. Potrafi zaskoczyć tym, że osobiście podczas swoich pokazu wychodzi na wybieg i śpiewa przez megafon. Wszystko to stanowi niesamowitą oprawę dla jego kolekcji. Czym zaskoczy nas na Warsaw Fashion Weekend? Po prostu trzeba to zobaczyć! Dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz Fundacji Rak'n'Roll.

Gwiazdami które zagrają na FASHION ROCK są między innymi Ramona Rey, ROAN i Natalia Lubrano.

Warto zapamiętać:
DATA: 13 – 14 kwietnia 2012
MIEJSCE: SOHO FACTORY, MIŃSKA 25, WARSZAWA

Warsaw Fashion Weekend - to również jedyna możliwość upolowania kolekcji najlepszych marek, po wyjątkowo atrakcyjnych cenach – aż do 70% niższych, niż w regularnej sprzedaży.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także