Trwa ładowanie...
d1j75e4
Ludzie

Wczesna menopauza to nie wymysł. Kobieta opowiedziała, dlaczego ją to spotkało

Każda kobieta będzie musiała przez to przejść. Statystyki mówią, że najczęściej okres menopauzalny rozpoczyna się między 45. a 55 rokiem życia. Obserwując nasze babcie, czy mamy, znamy ogólne objawy tego procesu: uderzenia gorąca, nocne poty, bóle głowy, kołatanie serca. Bardziej szczere i otwarte osoby mogą też nam zdradzić, że odczuwają bolesność podczas stosunku, czy fakt częstszych infekcji. Kłopot w tym, że zakładamy, że może to dotyczyć jedynie kobiet ok. 50. A nie jest to prawdą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wczesna menopauza to nie wymysł. Kobieta opowiedziała, dlaczego ją to spotkało
(Instagram.com)
d1j75e4

27-letnia Australijka, Thessy Kozoukas, postanowiła podzielić się swoją historią, by ostrzec inne kobiety, że nie możemy ignorować sygnałów, jakie wysyła nam organizm. U Thessy zdiagnozowano endometriozę. "Jeśli znacie kobietę, która ma naprawdę bolesne okresy, to proszę powiedzcie jej, żeby się przebadała." Zaapelowała na swoim profilu. Bolesne miesiączki utrudniały jej normalne funkcjonowanie. Gdy w końcu zrobiła badania okazało się, że w jajniku na kilkunastocentymetrowy torbiel. W jej przypadku to stadium zaawansowane choroby i konieczna jest operacja. By się do niej przygotować i móc się leczyć, musiała zacząć przyjmować leki wprowadzające ją w stan menopauzy. Swój wpis wzbogaciła o intymne fotografie, które mają uświadomić młodym dziewczynom, jak ważne są regularne badania.Na jednym zdjęciu widzimy Thessy kilka tygodni po pęknięciu torbielą, na tym drugim, kobieta była już w trakcie leczenia.

Jak informuje portal medonet.pl, przedwczesna menopauza może jednak dotyczyć kobiet nawet przed 20 rokiem życia i występuje ona niestety coraz częściej. "Od 15. do 29. r.ż. szacuje się na 10 przypadków na 100 tysięcy. Od 30. do 39. r.ż. jest to około 76 przypadków na 100 tysięcy". Rzadko kiedy taki stan rzeczy ma wytłumaczenie jak w przypadku Thessy. Wciąż w większości przypadków przyczyny przedwczesnej menopauzy są nieznane.

d1j75e4

Zobacz też: Endometrioza - choroba kobiet miesiączkujących

d1j75e4

Podziel się opinią

Share
d1j75e4
d1j75e4