GwiazdyWdowa, dożyła 95 lat, została ubezwłasnowolniona. Kim była najbogatsza kobieta świata

Wdowa, dożyła 95 lat, została ubezwłasnowolniona. Kim była najbogatsza kobieta świata

Wdowa, dożyła 95 lat, została ubezwłasnowolniona. Kim była najbogatsza kobieta świata
Źródło zdjęć: © Getty Images

02.11.2018 15:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

w 2017 roku Forbes ogłosił Liliane Bettencourt (po raz drugi) najbogatszą kobietą świata. Tego samego roku zmarła. Kilka lat wcześniej największa udziałowczyni marki L’Oréal została ubezwłasnowolniona.

Liliane urodziła się w Paryżu, w 1922 roku. Liliane była jedyną córką Eugène Schuellera, francuskiego chemika i założyciela koncernu L’Oréal. W 1957 roku odziedziczyła po nim nieco ponad 1/4 udziałów w firmie. Do koncernu francuskigo giganta należą również marki takie jak Giorgio Armani, Ralph Lauren czy Maybeline. W 2017 roku ''Forbes'' wycenił fortunę rodziny Bettencourt na 39,5 mld dolarów.

Była żoną polityka, André Bettencourta, zmarłego w 2007 roku. W tym samym roku córka bizneswoman, Françoise Bettencourt Meyers, oskarżyła młodszego o 25 lat od jej matki fotografa Francois-Marie Baniera o finansowe wykorzystywanie Liliane. Miała ona ofiarowywać mu gigantyczne prezenty w postaci pieniędzy, dzieł sztuki, kamienicy w centrum Paryża, a nawet... wyspy na Seszelach. To jednak nie koniec skandali. Liliane zarzucano także finansowanie kampanii prezydenckiej Nicolasa Sarkozy'ego i oszustwa podatkowe. Bettencourt udzielała się też jednak dobroczynnie, choćby poprzez fundację Bettencourt-Schueller Foundation, przyznawającą nagrodę za osiągnięcia naukowe. W pamięci wielu pozostanie hojną filantropką.

W 2011 roku Liliane Bettencourt została ubezwłasnowolniona z powodu demencji i choroby Alzheimera i oddana pod kuratelę rodziny. Zmarła 6 lat później, w Paryżu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także