Połóż w ogrodzie. W noc wyłapie wszystkie ślimaki

Jak pozbyć się ślimaków?
Jak pozbyć się ślimaków?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

06.06.2024 17:02, aktual.: 06.06.2024 19:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aby pozbyć się ślimaków z ogrodu, wystarczy wiedzieć, czego tak naprawdę nie lubią, a następnie wziąć karton po mleku lub soku oraz substancję, która je zwabi. W tym celu można wykorzystać piwo, rozcieńczone mleko lub drożdże. Jak przygotować pułapkę na ślimaki?

Każdy ogrodnik z pewnością zetknął się z problemem ślimaków. Te małe stworzenia potrafią wyrządzić ogromne szkody w ogrodzie.

Pożerają liście, łodygi i owoce roślin, pozostawiając za sobą charakterystyczne ślady śluzu. Na ich ataki szczególnie narażone są młode rośliny i siewki. W krótkim czasie ślimaki mogą zniszczyć znaczną część upraw.

Walka z nimi bywa trudna i wymagająca, ale istnieje kilka skutecznych sposobów, by je wypłoszyć. Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zastaw pułapkę na ślimaki

Skuteczną metodą na ślimaki są pułapki. Z łatwością przygotujemy je samodzielnie. Wystarczy mieć karton po mleku lub soku i wlać do niego substancję, która je zwabi.

Możemy użyć:

  • piwa: ślimaki uwielbiają jego zapach i smak.
  • mleka rozcieńczonego z wodą: mieszanka ta również skutecznie przyciąga ślimaki.
  • wody zmieszanej z drożdżami: drożdże wydzielają zapach, który ślimaki trudno jest oprzeć.

Następnie należy napełnić karton do około jednej trzeciej jego wysokości.

Pułapkę najlepiej postawić w miejscu, do którego ślimaki lgną najczęściej. Mogą to być okolice grządek z warzywami, kwiatami lub innymi roślinami.

Mięczaki te są najbardziej aktywne w nocy, więc rano pułapka powinna być pełna. Kiedy ślimaków będzie tam więcej, możemy przenieść je w miejsce oddalone od ogrodu, na przykład na łąkę lub do lasu.

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Sposób z kredą

Jest jednak jeszcze jeden sposób, który pomoże ci pozbyć się ślimaków z ogrodu. Potrzebujesz tylko jednej rzeczy — kredy do tablicy. Z łatwością kupisz ją w każdym sklepie papierniczym za kilka złotych.

Zacznij od dokładnego rozkruszenia kredy. Możesz zrobić to przy pomocy malaksera lub tłuczka do mięsa. Kiedy stanie się sypka, dodaj do niej łyżkę mielonego cynamonu i łyżeczkę startej skórki z cytryny. Tak przygotowaną mieszankę rozsyp wokół rabat Ślimaki nie znoszą tych zapachów i gdy tylko je poczują, od razu uciekają. Zabieg powtarzaj raz na trzy dni.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (32)
Zobacz także