Blisko ludziWielka Brytania. Para ukrywała płeć dziecka przez niemal rok

Wielka Brytania. Para ukrywała płeć dziecka przez niemal rok

Wielka Brytania. Para ukrywała płeć dziecka przez niemal rok
Źródło zdjęć: © Screen BBC
Karolina Błaszkiewicz

17.09.2019 11:31, aktual.: 17.09.2019 11:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Para Brytyjczyków niemal rok nie podała do wiadomości bliskich i przyjaciół, czy mają syna czy córkę. Hobbit Humphrey i Jake England-Johns mówili o dziecku "oni". Dziś tłumaczą swoją decyzję w programie BBC.

Wielka Brytania – rodzice ukrywali płeć dziecka

#

Hobbit Humphrey i Jake England-Johns ukrywała płeć 17-miesięcznej pociechy, aby chronić ją przed "nieświadomym uprzedzeniem". Nawet dziadkowie pozostawali w nieświadomości. Rodzice twierdzą, że nie chcą, aby ich dziecko traktowane było inaczej ze względu na płeć. Jedno z dziadków dziecka odkryło płeć dopiero przy zmianie pieluszki.

38-letni ojciec i 35-letnia matka żyją w domu-łodzi w miejscowości Keynsham, na co dzień działając w grupie ekologicznych aktywistów oraz trupie cyrkowej. Ich dziecko, które nazywali Anoush, nosi zarówno dziewczęce, jak i chłopięce ciuszki. Tak naprawdę mają jednak syna. Dotąd mówiąc o nim, używali zwrotu "oni" - z ang. "they". Dziś mówią "Charlie", ale nie zmienia to faktu, że chcą, by dopiero w przyszłości podjął decyzję, kim jest.

– Neutralne podejście oznacza dla nas neutralne zachowanie wobec dziecka, a nie traktowanie go jako chłopca albo dziewczynki – wyjaśniają rodzice w rozmowie z BBC. – Zależy nam na tym, by było sobą – dodają. Dla babci, która przypadkiem poznała płeć wnuka, to doświadczenie nie było łatwe. – Dopiero z czasem przyzwyczaiłam się do słowa "oni" – mówi.

Zobacz także: Co sekundę na wysypisko trafia ciężarówka ubrań. Mania zakupów przerasta ludzi

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (211)
Zobacz także