Trwa ładowanie...

Wielkanocne przygotowania z urządzeniami Amica

Pasztety, pieczone mięsa, sernik – podczas spotkania przy świątecznym stole nie może zabraknąć tradycyjnych potraw. Choć niektórzy z nas decydują się na zakup gotowych dań w sklepie, to jednak większość przygotowuje wszystko własnoręcznie. Aby ułatwić sobie pracę warto skorzystać z funkcji jakie posiadają nowoczesne sprzęty Amica, w tym piekarniki, które zapewniają doskonałe efekty pieczenia.

Share
Wielkanocne przygotowania z urządzeniami AmicaŹródło: Materiały prasowe
d44ytrf

Przy pieczeniu – niezbędny!
Sernik to niekwestionowany król wielkanocnych wypieków. Jego przygotowanie nie należy jednak do najłatwiejszych – ciasto podczas pieczenia może opaść, łatwo też jest go zbyt mocno zrumienić. Dlatego tak ważne jest, aby nasz piekarnik piekł równomiernie i utrzymywał stabilną temperaturę, tak jak w przypadku modelu EB8874B INTEGRA. Urządzenie to wyróżnia także szeroki zakres temperatur (od 30°C do 280°C) dzięki czemu, możemy optymalnie dopasować temperaturę do danej potrawy – sernik należy piec w 180°C, mięsa takie jak schab czy indyka nawet w 220°C. Przy pieczeniu mięs bardzo przydatna okaże się termosonda, która pozwala na bieżąco kontrolować temperaturę wewnątrz potrawy.

Dzieciaki do kuchni!
Dekorowanie mazurków, czy krojenie warzyw na sałatkę – dzieci warto zachęcać do tego, by pomagały w kuchni, również podczas przygotowań do świąt. System ProBaby, czyli zestaw zabezpieczeń zwiększających bezpieczeństwo najmłodszych w kuchni.

Jednym z rozwiązań zastosowanych w Systemie ProBaby jest Zimny Front, dzięki któremu szyba piekarnika rozgrzewa się do zaledwie 35°C przy 180°C wewnątrz urządzenia. Oznacza to, że dzieci nie zrobią sobie krzywdy nawet jeśli przyłożą do niej dłonie. Blokada rodzicielska drzwi daje pewność, że najmłodsi nie otworzą ich nawet przez przypadek. Piekarnik Amica zapewnia bezpieczeństwo także przy wyciąganiu gotowych potraw – teleskopowe prowadnice posiadają funkcję Stop, która powstrzyma przed wypadnięciem nawet ciężkie i bardzo gorące blachy. Dodatkowo, model EB8874B INTEGRA wyposażony jest w blokadę Child Lock czyli ochronę przed przypadkową zmianą ustawień lub wyłączeniem urządzenia.

d44ytrf

Idealnie czysty bez wysiłku
Po intensywnej, przedświątecznej pracy, piekarnik wymaga wyszorowania. Dzięki Systemowi Aqualytic nie trzeba tego robić samemu! Wystarczy wlać na dno pół litra wody, ustawić odpowiednią temperaturę oraz czas lub nalać wodę i włączyć funkcję Clean na wyświetlaczu. Gorąca para wodna bez trudu wnika między ściany urządzenia a zabrudzenia skutecznie je zmiękczając. Później wystarczy już tylko wytrzeć piekarnik ściereczką i gotowe!

Przygotowując wielkanocne potrawy warto wspomóc się możliwościami i funkcjami w nowoczesnych sprzętach kuchennych. W ten sposób zaoszczędzimy cenny czas, który będziemy mogli spędzić z rodziną i przyjaciółmi.

d44ytrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44ytrf
d44ytrf