Trwa ładowanie...

Wiemy, ile znajduje się w królewskim skarbcu. Suma jest zawrotna!

Przynależność do rodziny królewskiej to nie tylko tytuł, obowiązki i przywileje. To również ogromny majątek na koncie. Dzięki ekspertom z "Wall Street Journal" wiemy, ile dokładnie znajdziemy w skarbcu brytyjskich monarchów. Ta liczba może powalić na kolana.

Wiemy, ile znajduje się w królewskim skarbcu. Suma jest zawrotna!Źródło: Getty Images
dr409qs
dr409qs

Jak wynika z szacunków ekspertów pracujących dla "Wall Street Journal", którzy od lat badają finanse rodziny królewskiej, ma ona do dyspozycji łącznie ponad 3 miliardy funtów! Największe wpływy monarchia osiąga z zarządzania księstwami Lancaster, Kornwalia i królewskimi posiadłościami koronnymi. Rocznie są to wpływy rzędu 76 milionów funtów.

Getty Images
Źródło: Getty Images

W przypadku królowej Elżbiety suma, jaką dysponuje, to prawie 600 milionów funtów. To daje nam prawie 2 miliardy złotych! Robi wrażenie? To jeszcze nie koniec! Książę Karol na swoim koncie posiada prawie 370 milionów funtów, czyli ponad miliard złotych.

dr409qs

A co z najmłodszym pokoleniem? Książę George już jest jednym z najbogatszych dzieci na świecie. W przyszłości odziedziczy ponad miliard funtów. Książę William i książę Harry również nie mogą narzekać na brak funduszy. Po śmierci ich matki, księżnej Diany, obaj odziedziczyli majątek rzędu 21,7 miliona funtów. Właśnie tyle warte były nieruchomości posiadane przez Lady Di.

Musimy przyznać, że jesteśmy pod wrażeniem tak ogromnej kwoty, jaką dysponuje wyłącznie jedna rodzina. Jednak czy jesteśmy nią zaskoczone? Niekoniecznie.

Księżna Kate i książę William w Warszawie:

dr409qs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr409qs