Włóż do spłuczki. Rachunki będą dużo niższe

Trik ze spłuczką pozwala zaoszczędzić na rachunkach
Trik ze spłuczką pozwala zaoszczędzić na rachunkach
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

02.01.2023 14:37, aktual.: 02.01.2023 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dobie inflacji i coraz wyższych cen szukamy oszczędności na każdym kroku. Uwagę warto zwrócić m.in. na domowe sprzęty, z których na co dzień korzystamy. Mniejsze zużycie mediów zapewni odpowiednie używanie spłuczki do toalety. Dzięki temu prostemu trikowi sprawicie, że będzie ona pobierać mniej wody.

Rosnące rachunki za zużycie mediów nie napawają optymizmem. Decydujemy się na oszczędzanie ogrzewania, przykręcając grzejniki. Podobnie jest w przypadku energii elektrycznej. Z większą uwagą korzystamy z domowych sprzętów na prąd. Jak natomiast oszczędzić na zużyciu wody, oprócz rezygnowania z długiej kąpieli na rzecz prysznica? Jest na to prosty sposób.

Jak zaoszczędzić na rachunkach za wodę?

Spłukując wodę w toalecie, zazwyczaj zużywamy sporą ilość wody. Jest jej znacznie więcej. niż wymaga tego potrzeba. Częste spłukiwanie podnosi znacząco rachunki za wodę. Można jednak zaradzić temu problemowi. Wystarczy, że wykorzystamy pewien sprytny trik. Potrzebna nam będzie do tego pusta, plastikowa butelka typu PET po dowolnym napoju. Powinniśmy ją napełnić zimną wodą z kranu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Następnym krokiem jest otworzenie klapy zbiornika ze spłuczką. Do środka wkładamy butelkę z wodą. Jeśli w zbiorniku jest za dużo wody, należy wylać ją za pomocą spłuczki. W taki sposób najszybciej pozbędziemy się jej ze środka. Po umieszczeniu butelki w zasobniku zamykamy klapę. Od teraz spłuczka będzie pobierać mniej wody, ponieważ mniejsza jej ilość zmieści się w zbiorniku. Większa część areału na dodatkową wodę przejęła butelka.

Tak marnujemy wodę. Aż pięć tys. litrów rocznie

Oszczędności na rachunkach za wodę należy szukać nie tylko w toalecie. Sporo zasobu możemy zmarnować także przez nienaprawiony, cieknący kran. Mogłoby się wydawać, że pojedyncze krople są nieznaczące, ale w perspektywie wielu miesięcy mogą wygenerować spore straty, sięgające nawet pięciu tys. litrów rocznie. Dlatego nie warto odkładać naprawy kranu na jutro. Sprawny sprzęt to gwarancja oszczędności na rachunkach.

Wodę można też wykorzystywać ponownie. Właścicielom suszarek bębnowych poleca się użycie wody po skończonym cyklu suszenia do podlewania kwiatów lub uzupełnianiu płynu w żelazku. Kąpiel w wannie to czysta przyjemność, ale zużywamy na nią dużo wody. Po umyciu się nie spuszczajmy jej do odpływu. Postarajmy się wykorzystać ją ponownie np. do umycia podłogi.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (27)
Zobacz także