Blisko ludziEkspertka radzi, jak pary powinny dzielić się opłatami za mieszkanie. 50 na 50 odpada

Ekspertka radzi, jak pary powinny dzielić się opłatami za mieszkanie. 50 na 50 odpada

Ekspertka doradza, jak dzielić się rachunkami
Ekspertka doradza, jak dzielić się rachunkami
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | kitzcorner

17.01.2022 12:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według specjalistki od spraw finansowych pary, które mieszkają razem, powinny zupełnie inaczej podchodzić do uiszczania opłat. Ekspertka zdradza, jakie jej zdaniem wyjście jest odpowiednie.

Victoria Devine jest prawdziwą mistrzynią, jeżeli mówimy o sprawnym zarządzaniu domowym budżetem. Specjalistka postanowiła częścią swojej wiedzy dzielić się za pomocą mediów społecznościowych. Jej nagranie o tym, jak pary powinny podchodzić do opłat za mieszkanie, bije rekordy popularności.

Mieszkasz z drugą połówką? Tak nie dzielcie finansów

Według Victorii wiele par niesprawiedliwie podchodzi do spraw finansowych. Część osób zakłada, że właściwe podejście to podział po równo. Inni, że płacić powinna osoba zarabiająca więcej pieniędzy. Devine tłumaczy, że żadne z wyżej wymienionych wyjść jest nieodpowiednie i mówi o swoim sposobie. Czynsz i rachunki według ekspertki powinny być dzielone na podstawie procentu dochodu. Nagranie specjalistki pojawiło się na Instagramie, gdzie szybko zdobyło wiele tysięcy wyświetleń.

"Wysłuchaj mnie, jeśli zarabiasz 60 000 dolarów rocznie, a twój partner zarabia 150 000 dolarów rocznie, to nie sądzę, aby płacenie równego czynszu/rachunku/stałych wydatków było sprawiedliwe. Czemu? Bo choć rachunek może być równy, to nie jest właściwy" - pisze na Instagramie.

Post pojawił się również na TikToku, gdzie szybko zdobył ponad 700 tysięcy wyświetleń.

Dzielenie opłat za mieszkanie. Ekspertka podaje przydatną metodę

Specjalistka kontynuowała swą myśl, zauważając, że dzielenie się 50 na 50, kiedy nasze dochody nie są równe, może wywołać presję na drugiej osobie. Zdaniem ekspertki najuczciwszą metodą będzie wyjście, kiedy każdy na wydatki związane z opłatami przeznaczy odpowiedni procent pensji.

Victoria radzi, aby zacząć od zsumowania rocznych dochodów swoich i partnera, a następnie podzieleniu tej sumy przez 12 miesięcy. Aby wyliczyć swój procent, dzielimy swój roczny dochód przez łączny i mnożymy razy 100. Obserwatorzy ekspertki przyznają, że jej metoda sprawdza się idealnie i w końcu pozwala na sprawiedliwy podział.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także