Zostaw pod uszczelką. Rozpuści cuchnącą pleśń z pralki

Pleśń w pralce to problem, który nie tylko psuje zapach ubrań, ale może też uszkodzić urządzenie. Na szczęście istnieją proste, domowe sposoby na jej eliminację. Do jednego z nich wystarczy papierowy ręcznik oraz wybielacz.

Jak usunąć pleśń z pralki?
Jak usunąć pleśń z pralki?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Mimo że pralka jest jednym z najczęściej używanych sprzętów AGD, stwarza idealne warunki do rozwoju pleśni. Wilgoć i ciepło sprzyjają namnażaniu się mikroorganizmów, co z kolei prowadzi do nieprzyjemnych zapachów. Zaniedbanie regularnego czyszczenia pralki to jedna z głównych przyczyn tego problemu.

Jak usunąć pleśń z pralki?

Choć istnieje wiele sposobów na to, jak pozbyć się pleśni z pralki, nie każdy z nich jest sprawdzony. Aby wyeliminować pleśń, nie trzeba kupować drogich detergentów. Wystarczą domowe triki, które są proste, tanie i skuteczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przedmioty, których nie należy mieć w łazience. Możesz sobie poważnie zaszkodzić

Jednym ze sposobów na pozbycie się pleśni jest ten z papierowym ręcznikiem i wybielaczem. Papierowy ręcznik należy nasączyć wybielaczem i włożyć go pod uszczelkę na kilka godzin. Następnie przetrzeć gumę suchym materiałem.

Jeżeli nie chcemy używać chemii, zamiast wybielacza możemy wykorzystać sok z cytryny, połączony z wodą utlenioną. Wystarczy wymieszać szklankę wody, trzy łyżki wody utlenionej i sok z połowy cytryny. Powstałym preparatem dokładnie umyć wnętrze zgrzybiałej pralki wraz z gumową uszczelką.

Domowe sposoby na walkę z pleśnią

Jednym z najskuteczniejszych domowych sposobów na pozbycie się pleśni jest także połączenie działania octu oraz sody oczyszczonej. Pół szklanki sody należy wsypać do bębna pralki, a następnie wlać szklankę octu do szufladki na detergenty. Nastawić pralkę na najwyższą temperaturę, co pozwoli oczyścić jej wnętrze i usunie zalegające osady.

Regularne stosowanie wymienionych domowych metod pomoże utrzymać pralkę w stanie idealnej czystości. Takie zabiegi eliminują nie tylko pleśń, ale także redukują ilość bakterii, które mogą rozwijać się w wilgotnym środowisku urządzenia.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)