Trwa ładowanie...

Wosk do brwi – jak wygląd regulacja brwi woskiem?

Wosk do depilacji brwi to jedna z metod usuwania niechcianych włosków. Ten sposób ma wysoką skuteczność (dokładnie wyrywa brwi) oraz sprawia, że włoski odrastają dużo wolniej (nawet do 3-4 tygodni). Wszystko przez to, że podczas regulacji brwi woskiem usuwane są także ich cebulki.

Wosk do brwi – jak wygląd regulacja brwi woskiem?Źródło: 123RF
d1uojgr
d1uojgr

Wosk do brwi – od czego zacząć?

Regulacja brwi woskiem może być przeprowadzona na dwa sposoby. Wszystko zależy od naszych umiejętności, doświadczenia i tego, czy mamy już odpowiedni kształt brwi. Nawet najlepszy wosk do brwi nie będzie w stanie nam pomóc, jeśli nie wyznaczymy właściwych linii. Najłatwiejszym sposobem na wyznaczenie kształtu brwi jest przyłożenie do boku nosa kredki do oczu (będziemy zaznaczać nią punkty, więc najlepiej użyć kosmetyku, który z łatwością możemy później zmyć), a drugi koniec kierujemy na zakończenie łuku brwiowego. Następnie zaznaczamy miejsce, gdzie zaczyna się załamanie łuku i w ten sposób możemy określić, jak powinna przebiegać nasza linia rzęs. Zbyt skomplikowane? Przy pierwszym podejściu do regulacji brwi, warto skorzystać z usług kosmetyczki, która wytłumaczy nam jak powinno się depilować brwi woskiem.

Plastry do depilacji brwi

Pierwszym rodzajem depilacji brwi woskiem są gotowe plastry. Możemy bez problemu dostać je w drogerii (cena nie powinna przekroczyć 15zł) i przeprowadzić zabieg regulowania brwi samodzielnie w domu. Proces nie jest skomplikowany. Przygotowane plastry przyklejamy w miejsce, z którego chcemy pozbyć się włosków. Ważne, by przyklejać go dokładnie i nie odrywać. Odklejony plaster może stracić swoje właściwości, a co za tym idzie przy właściwej depilacji brwi woskiem po prostu nie zadziała (nie usunie nadprogramowych brwi). Przyklejony plaster dociskamy do skóry, a następnie zdecydowanym ruchem odrywamy plaster. Najważniejsze, by ruch kierować w kierunku przeciwnym do tego, w którym rosną włoski. Czynność powtarzamy do momentu aż pozbędziemy się wszystkich niechcianych brwi. Później warto nałożyć na podrażnione miejsca łagodzącą oliwkę.

Regulacja brwi woskiem

Drugą, skuteczniejszą, ale wymagającą większej wprawy, metodą depilacji brwi woskiem jest zastosowanie klasycznego wosku, który ma kremową konsystencję. Ten sposób wymaga dłuższego przygotowania niż zastosowanie plastrów. Najpierw należy podgrzać wosk – ciepły staje się płynny i swobodnie można go rozprowadzić po miejscach, z których chcemy usunąć włoski (używamy do tego specjalnego patyczka). Należy jednak kontrolować temperaturę substancji, gdyż zbyt rozgrzana może spowodować bolesne oparzenia. Natychmiast po nałożeniu wosku do brwi przyklejamy do niego dołączony plaster i postępujemy identycznie jak w przypadku gotowych plastrów do depilacji brwi. Regulacja brwi woskiem jest skuteczniejsza, ponieważ usuwa wszystkie włoski – nawet te, które są jaśniejsze i niewidoczne.

Regulacja brwi woskiem – skorzystaj z usług kosmetyczki

Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z depilacją brwi woskiem, warto udać się do gabinetu kosmetycznego. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy zainteresowanie skorzystania z metody, która wykorzystuje płynny wosk do brwi. Kosmetyczka sprawnie rozprowadzi substancję, dokładnie przeprowadzi depilację i przede wszystkim jej wprawne ręce do minimum ograniczają powstanie podrażnień. Cena zabiegu regulacji brwi woskiem mieści się w granicach 20zł.

d1uojgr

Regulacja brwi woskiem – dla kogo?

Wosk do brwi to świetna metoda dla wszystkich, którzy mają problem z nadmiernym owłosieniem, nie lubią regulowania brwi pęsetą oraz chcą, by rezultat depilacji dłużej się utrzymał. Są jednak pewne przeciwwskazania, które mogą całkowicie wykluczyć skorzystanie z tego zabiegu. Jakiekolwiek stany zapalne skóry albo choroby (przede wszystkim łuszczyca)
, mocna opalenizna na twarzy oraz blizny na łuku brwiowym uniemożliwiają depilację brwi woskiem.

d1uojgr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uojgr