Trwa ładowanie...
d3ke0la

Wrzosy w domu. Jak je pielęgnować, aby nie zwiędły?

Wrzosy w domu umilą długie jesienne wieczory. Pięknie wyglądają zarówno na balkonie, jak i w mieszkaniu. Należy pamiętać jednak, że nie są najłatwiejsze w utrzymaniu. Nieodpowiednia pielęgnacja wrzosów w domu sprawi, że szybko zwiędną. Oto porady, dzięki którym będziecie mogli długo cieszyć się tą piękną rośliną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrzosy kwitną nawet późną jesienią
Wrzosy kwitną nawet późną jesienią (123RF)
d3ke0la

Jesień na balkonie także może być kolorowa. Piękne kwiaty kwitną nie tylko latem. Najlepszym przykładem na to jest wrzos, który kwitnie właśnie jesienią. Wrzosy uprawiane w domu są jedną z najpopularniejszych roślin, jakie kwitną między wrześniem a październikiem. Jak o nie dbać?

Wrzosy w domu umilą jesień

Wrzosy w doniczce nie są łatwe w pielęgnacji. Zaniedbane, bardzo szybko więdną. Aby do tego nie dopuścić, zaraz po zakupie należy przesadzić kwiaty do większej doniczki. Wrzosy bardzo nie lubią ścisku. Dla idealnego rozwoju doniczka powinna mieć średnicę minimum 15 cm.

d3ke0la

Wrzosy w domu - jak podlewać

Wrzosy powinny być hodowane w kwaśniej ziemi. W sklepach znajdziemy nawet specjalne podłoże przeznaczone dla roślin wrzosowatych. Mało osób wie również, że wrzosy wymagają odpowiedniej powierzchni. Najlepiej użyć do tego kory sosnowej, która ogranicza wysychanie ziemi. Jak podlewać wrzos w domu? Przede wszystkim regularnie. Jeżeli chcemy cieszyć się pięknym i długo kwitnącym wrzosem w domu, nie możemy dopuścić do wyschnięcia podłoża.

d3ke0la

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Mamy mają moc - Anna Tańska-Zbróg

d3ke0la

Podziel się opinią

Share

d3ke0la

d3ke0la