Wrzuć do muszli. Wystarczy kwadrans, by lśniła

Kamień w muszli jest nie tylko nieestetyczny, ale i niehigieniczny
Kamień w muszli jest nie tylko nieestetyczny, ale i niehigieniczny
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

05.04.2023 10:56, aktual.: 12.03.2024 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Muszla klozetowa ma nieustanny kontakt z wodą, przez co często tworzy się na niej trudny do usunięcia kamień. Poznaj patent, który sprawi, że muszla będzie śnieżnobiała, a po kamieniu nie będzie śladu.

Czyszczenie muszli klozetowej jest koniecznie i to nie tylko ze względów higienicznych, ale i estetycznych, ponieważ wewnątrz armatury szybko pojawia się kamień. Żele do WC często nie działają pod powierzchnią wody, przez co nie usuwają one kamienia. Jest jednak środek, który zadziała nawet w tym trudno dostępnym miejscu. Przygotujesz go samodzielnie, i to z produktów, które najpewniej masz już w domu.

Wrzuć to do muszli. Pozbędziesz się kamienia

Jak powszechnie wiadomo, nic tak dobrze nie usuwa kamienia, jak ocet czy kwasek cytrynowy. W przypadku kamienia, który osadził się pod powierzchnią wody, zwykły ocet może nie zadziałać. Kwasek potrzebuje wsparcia i otrzyma go od... sody oczyszczonej. Kwasek i soda wchodzą w silną reakcję chemiczną — w kontakcie ze sobą zaczynają buzować, ale też i silniej działać.

Poznaj sposób na domowy odkamieniacz do muszli klozetowej. Składa się ze składników, które masz w domu. Potrzebujesz sody oczyszczonej albo proszku do pieczenia, kwasku cytrynowego, wody i olejku zapachowego bądź eterycznego. 1/3 szklanki proszku do pieczenia/sody oczyszczonej połącz w wysokiej misce z 1/2 szklanki kwasku cytrynowego. Następnie, skrop je 10 kropelkami wybranego przez siebie olejku zapachowego. Na koniec wlej do mieszanki łyżkę wody i wymieszaj całość.

Odczekaj pięć minut i przełóż powstały proszek do foremki silikonowej, a następnie włóż foremkę do zamrażarki na co najmniej godzinę.

W ten sposób przygotujesz tabletki, które odkamienią muszlę klozetową, pozostawiając w niej przyjemny zapach. Po godzinie wystarczy wrzucić jedną kostkę do muszli i pozostawić ją na minimum 15 minut, a przy silnych zabrudzeniach na 30 minut. Po upływie tego czasu wystarczy spłukać wodę. Kostki odkamieniające z powodzeniem można użyć do odkamieniania zmywarki czy też pralki.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także