UrodaWspólnie z NIVEA przygotuj swoje ciało na lato

Wspólnie z NIVEA przygotuj swoje ciało na lato

Wspólnie z NIVEA przygotuj swoje ciało na lato
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.04.2014 10:00, aktualizacja: 07.04.2014 10:12

NIVEA pomaga odpowiednio przygotować naszą skórę do letniej przygody ze słońcem. W odpowiedzi na jej specyficzne potrzeby w tym czasie, marka oferuje szeroki wachlarz produktów do letniej pielęgnacji. Wśród nich znajdują się intensywnie nawilżające kosmetyki z unikalną formułą Hydra IQ oraz produkty z wysoce skutecznym systemem filtrów promieniochronnych UVA i UVB.

NIVEA pomaga odpowiednio przygotować naszą skórę do letniej przygody ze słońcem. W odpowiedzi na jej specyficzne potrzeby w tym czasie, marka oferuje szeroki wachlarz produktów do letniej pielęgnacji. Wśród nich znajdują się intensywnie nawilżające kosmetyki z unikalną formułą Hydra IQ oraz produkty z wysoce skutecznym systemem filtrów promieniochronnych UVA i UVB.

Dzięki pielęgnacji z NIVEA nasza skóra odwdzięczy się jędrnością, nawilżeniem i piękną opalenizną, a my będziemy czuć się w niej komfortowo.
Lato to najwspanialszy czas w roku: rozpieszcza nas ciepłym słońcem, pozytywną aurą, ładuje nasze wewnętrzne akumulatory. Promienie słoneczne pobudzają też przemianę materii, stymulują krążenie i wpływają korzystnie na układ odpornościowy.
To właśnie pod ich wpływem nasz organizm wytwarza więcej endorfin, które wpływają na doskonałe samopoczucie i zadowolenie z siebie. Zapewniając nam tyle korzyści, są czymś więcej niż tylko przyjemnością – są wprost niezbędne dla zdrowia. Jednak, aby móc bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw słońca, należy odpowiednio zadbać o naszą skórę, która w tym czasie wymaga szczególnej troski.

Letnia oferta pielęgnacyjna od NIVEA to przede wszystkim odpowiednia dawka nawilżenia oraz ochrona przed promieniowaniem UVA/UVB. Dzięki niej nasze ciało będzie w doskonałej formie na lato. Nawodnienie to podstawa Latem nasz organizm jest bardziej narażony na odwodnienie. W normalnych warunkach termicznych w klimacie umiarkowanym z powierzchni skóry wyparowuje ok. 300 ml wody na dobę.

Jednak w słoneczne, ciepłe dni nasz organizm traci jej znacznie więcej. Dodatkowo, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, gdzie wilgotność powietrza jest stosunkowo niska, jeszcze bardziej nasila parowanie przeznaskórkowe – mówi dr n. med. dermatolog Magdalena Łuczkowska, ekspert NIVEA.

Niedostatecznie nawodniona skóra traci jędrność, jest mało elastyczna, a jej napięcie się osłabia. Dlatego w okresie letnim należy stosować kosmetyki uszczelniające warstwę wodnolipidową, aby zapobiec wyparowywaniu wody przez skórę oraz te, które wspomagają gromadzenie i właściwy przepływ wody między komórkami skóry. Rozwiązaniem jest Hydra IQ Odpowiedzią na te potrzeby jest oferta pielęgnacyjna na lato od NIVEA, w skład której wchodzą kosmetyki wzbogacone o unikalne, skutecznie nawilżające formuły z Hydra IQ.

Aktywny składnik Hydra IQ, oparty na związku glicerolu i glukozy, stymuluje powstawanie w skórze nowych kanalików wodnych, tzw. akwaporyn1. Akwaporyny ułatwiają transport wody między komórkami skóry, dzięki czemu zapewniają optymalne i trwałe nawilżenie nawet głębokich warstw skóry. Naukowcy z Centrum Badań i Rozwoju NIVEA dowiedli, że powstawanie nowych akwaporyn dzięki Hydra IQ aktywizuje funkcjonowanie naturalnie istniejącej nawilżającej sieci akwaporyn w skórze, dzięki temu kosmetyki NIVEA dają efekt ciągłego nawilżania skóry przez ponad 24 godziny.

Pierwszy etap – oczyszczanie NIVEA oferuje swoim konsumentkom intensywne nawilżenie, które rozpoczyna się już wraz z pierwszym etapem pielęgnacji, czyli oczyszczaniem. W skład linii NIVEA Aqua Effect wchodzą pianki oczyszczające i żele do mycia twarzy. Formuła pianek oczyszczających z tej linii wzbogacona jest o Hydra IQ, dzięki czemu pomagają one utrzymać naturalny poziom nawilżenia skóry. Odświeżająca pianka oczyszczająca NIVEA Aqua Effect do skóry normalnej i mieszanej orzeźwia skórę, zapewniając jej nawilżenie i dokładne oczyszczenie.

Natomiast Łagodząca pianka oczyszczająca NIVEA Aqua Effect, która przeznaczona jest do skóry suchej i wrażliwej – głęboko, ale łagodnie oczyszcza ją, jednocześnie utrzymując odpowiednie nawilżenie. Dzięki temu skóra jest miękka, odświeżona i wygląda zdrowo. Do skóry mieszanej i tłustej marka oferuje Żel do mycia twarzy NIVEA Aqua Effect wzbogacony w algi oceaniczne, które ożywiają skórę. Formuła żelu zawiera peelingujące mikrogranulki, które głęboko oczyszczają pory i usuwają nadmiar sebum, dzięki czemu zapobiegają niedoskonałościom oraz błyszczeniu się skóry twarzy.

W odpowiedzi na różne typy skóry

Wszystkie produkty z linii NIVEA Aqua Effect, oprócz formuły Hydra IQ, zawierają odpowiednio wyselekcjonowane i dobrane do typu skóry składniki takie, jak: witamina E, olejek migdałowy czy algi oceaniczne. Odżywczy krem nawilżający na dzień NIVEA Aqua Effect z olejkiem migdałowym, zawierającym nienasycone kwasy tłuszczowe, jest odpowiedzią na problemy suchej i wrażliwej skóry. Oprócz odpowiedniego nawilżenia i odżywienia, krem uzupełnia naturalną barierę lipidową naskórka i zapewnia odczucie miękkiej skóry.

Z kolei Odświeżający krem nawilżający na dzień NIVEA Aqua Effect, do cery normalnej i mieszanej, wzbogacony dodatkowo witaminą E, zapewnia ochronę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, wolnymi rodnikami oraz promieniami UV. Natomiast preparaty przeznaczone do pielęgnacji cery mieszanej czy tłustej, jak np. Matujący krem nawilżający na dzień NIVEA Aqua Effect mają specjalną, lekką formułę wzbogaconą dodatkowo ekstraktem z alg morskich. Algi zawierają wiele cennych składników odżywczych takich, jak: minerały, witaminy, aminokwasy i przeciwutleniacze. Wszystkie kremy na dzień z serii NIVEA Aqua Effect pomagają także chronić skórę przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych, dzięki zawartym w nich filtrom UV.

Źródło artykułu:Informacja prasowa