Blisko ludziWybory 2020. Małgorzata Trzaskowska dziękuje za wsparcie. To jej pierwszy wpis od ogłoszenia wyników

Wybory 2020. Małgorzata Trzaskowska dziękuje za wsparcie. To jej pierwszy wpis od ogłoszenia wyników

Wybory 2020. Małgorzata Trzaskowska o wynikach wyborów
Wybory 2020. Małgorzata Trzaskowska o wynikach wyborów
Źródło zdjęć: © East News
29.06.2020 15:01, aktualizacja: 01.03.2022 13:29

yniki wyborów 2020. Andrzej Duda zdobył 41,8 proc. głosów, natomiast Rafał Trzaskowski według sondażowych wyników exit poll - 30,4 proc. Walka o fotel prezydenta przenosi się do drugiej tury. Małgorzata Trzaskowska na swoim profilu na Facebooku podziękowała za zaangażowanie.

Wstępne wyniki głosowania wszystkim już są dobrze znany. Wiemy, że w drugiej turze spotkają się Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Oboje kandydaci w swoich przemowach dziękowali za wsparcie, głosy i motywację. Dzisiaj głos zabrała również Małgorzata Trzaskowska, która na swoim profilu na Instagramie wyraziła wdzięczność i zapewniła, że nie zamierza składać broni.

Wybory 2020. Małgorzata Trzaskowska zabrała głos po ogłoszeniu wyników

"Jeszcze wciąż czekamy na ostateczne wyniki, ale już wiemy, że pewnie niewiele się zmieni. Rafał jest w II turze z wynikiem ponad 30 proc. Bardzo, bardzo wam wszystkim dziękuję za zaangażowanie w tę część kampanii, za mobilizację, namawianie znajomych, wsparcie, jakiego udzieliliście Rafałowi. To bardzo ważne. Wiem, że niektórzy spodziewali się lepszego wyniku - ale II tura dopiero przed nami! Teraz 'wszystkie ręce na pokład'. Jeszcze raz bardzo wam dziękuję i zapewniam - to wasze zaangażowanie jest bardzo ważne, to ono przyniesie nam zwycięstwo" – czytamy w poście kandydatki na pierwszą damę.

II tura wyborów

Do drugiej tury wyborów dochodzi, jeżeli w pierwszej żaden z kandydatów nie zdobył większości głosów. Przypominamy, że druga tura wyborów odbywa się zawsze 14 dni po pierwszej turze. Osoby, które głosują korespondencyjnie tylko dziś (tj. 29 czerwca), mogą zarejestrować się do głosowania. Najszybciej można zrobić to przez stronę gov.pl.