Trwa ładowanie...
d28uo91

Wyłącz światło – włącz zmysł dotyku

Cuda techniki pomagają nam w utrzymywaniu kontaktu z partnerem, rodziną czy przyjaciółmi. Jednak czy kontakt oznacza bliskość? Czy fakt, iż pary komunikują się ze sobą za pomocą technologicznych gadżetów może być przyczyną tego, iż uprawiamy seks o 20 procent rzadziej niż w 2000 roku?

d28uo91
d28uo91

Cuda techniki pomagają nam w utrzymywaniu kontaktu z partnerem, rodziną czy przyjaciółmi. Jednak czy kontakt oznacza bliskość? Czy fakt, iż pary komunikują się ze sobą za pomocą technologicznych gadżetów może być przyczyną tego, iż uprawiamy seks o 20 procent rzadziej niż w 2000 roku?

Jak pokazują badania, 20 procent mieszkańców USA w wieku 18-34 lat przyznaje, że używa swojego smartphone’a podczas kontaktów intymnych z partnerem , a użytkownicy Twittera zawierają krótsze relacje międzyludzkie, w porównaniu do osób niezarejestrowanych na portalu.

Dodatkowo, ostatni sondaż przeprowadzony na zlecenie marki Durex wśród Brytyjczyków ujawnił szokujące statystki. Okazuje się, że aż 12 proc. osób odebrało telefon podczas miłosnych uniesień, co dziesiąty – czytał wiadomość tekstową, zaś 5 proc. - sprawdzało Facebooka. Z badań jasno wynika więc, że rozwój nowych technologii ma wbudowaną funkcję „wyłączania nas” na innych, także najbliższą dla nas osobę.

Już 29 marca o godzinie 20:30 na świecie zapanuje ciemność. Wszystko oczywiście w ramach Godziny dla Ziemi, do której w tym roku przyłączyła się marka Durex. Ekspert od udanego życia seksualnego przekonuje, iż jest to najlepszy moment na… miłosne uniesienia.

d28uo91

Miłość unplugged

- Godzina dla Ziemi to doskonała okazja, aby skupić się na ponownym połączeniu ze swoją drugą połówką. Dlatego też zachęcamy wszystkich konsumentów do tego, by 29 marca wyłączyli światło, zamanifestowali tym samym swą troskę o środowisko i skupili się na produkowaniu energii miłości – mówi Maja Marciszewska, Durex Senior Brand Manager.

Akcję zwiastuje film przygotowany specjalnie na tę okazję.

Ważne jest, by intymna atmosfera panowała w naszym związku przez cały rok! Jak sprawić, aby pożądanie i miłosny żar nie wygasły?

Rozejrzycie się wokół

Jeśli nie macie w sypialni wysublimowanych akcesoriów erotycznych takich jak kulki gejszy, a chcecie wprowadzić trochę urozmaicenia do waszej gry miłosnej – nic straconego. Często nawet zwykłe przedmioty codziennego użytku mogą zmienić się w gadżety erotyczne. Apaszka na szyję może stać się apaszką na oczy, krawatem można luźno związać ręce, a zwykła czekolada może wam służyć do malowania smakowitych wzorów na całym ciele. Nie ograniczajcie się i użyjcie wyobraźni – być może tradycyjnym przedmiotom nadacie zupełnie nowe znaczenie.

d28uo91

Karciane sztuczki

Gra wstępna to nie tylko wzbudzanie fizycznego pożądania. Tym razem skupcie się na… podgrzaniu temperatury podczas wspólnego wieczoru i zagrajcie w pikantną, erotyczną grę. Na dobry początek wykorzystajcie do tego zwykłe karty: pik może oznaczać masaż, a karo pocałunki. Wysokość karty wskaże wam czas, jaki poświęcicie na daną czynność. Kolejność i czas wykonywanych „zadań” będą teraz zależeć od szczęścia! Niepewność i nieprzewidywalność to czynniki równie stymulujące zmysły, jak gesty i zachowania partnera.

Tego jeszcze nie robiliście

Nie każda pozycja czy typ zbliżenia nam odpowiada – warto jednak zrezygnować z ogólnie przyjętych uprzedzeń i samemu szukać tego, co sprawia nam przyjemność. Nie bójcie się spełniać swoich fantazji i eksperymentować. Dodatkiem, który warto mieć zawsze w sypialni i który uprzyjemni Wam każde zbliżenie – nawet w najbardziej nietypowej pozycji czy formie, jest żel intymny. Warto wypróbować żele intymne, które rozgrzewają zmysły i przynoszą chłodny dreszczyk emocji.

Nie zapomnijcie o wspólnych rytuałach

Osoby pozostające ze sobą w związku nieco dłużej mają wypracowane wspólne rytuały: niedzielne śniadanie do łóżka, wspólne bieganie czy wieczorną kąpiel. Dbajcie o to, by pewne elementy życia należały tylko do was. Może jednym z nich będzie konkretny sposób zapraszania do namiętnej nocy, właściwy tylko wam? Wystarczy charakterystyczne ułożenie pościeli, czy zapalenie zapachowej świecy do masażu by prywatna wiadomość do partnera została wysłana.

Poszukajcie miejsca

Nie zawsze trzeba wynajmować drogi hotel czy wyjeżdżać za miasto, aby zmienić wystrój i miejsce, a co za tym idzie – również atmosferę zbliżenia. Niekiedy wystarczy przenieść się na kuchenny stół, do garderoby czy nawet do łazienki – pod prysznic lub na pralkę. Wypróbujcie pozycję, w której kobieta siedzi na stole, a mężczyzna zbliża się do niej stojąc na podłodze. To zapewni mężczyźnie stabilność fizyczną i przełoży się na pewniejszą erekcję oraz dłuższy czas współżycia. Kobiecie zaś pozwoli na odczuwanie wyjątkowo silnej stymulacji i pobudzenia seksualnego.

na podstawie informacji Durex/(gabi), kobieta.wp.pl

d28uo91
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28uo91