XVIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej
Już 18. raz spotkamy się z państwem na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Warszawie! Tegoroczne, pełne emocji show wypełniają pokazy najlepszych na świecie artystów cyrkowych. Swoją obecnością zaszczycą nas laureaci prestiżowych Festiwali Sztuki Cyrkowej, w tym tego najważniejszego – Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Monte Carlo.
Zobacz także: Rosjanka przeszła po linie i trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa
Atrakcyjny program
W programie m.in.: Motory w kuli śmierci – Diorios (Brazylia), człowiek „kula armatnia” (Brazylia), akrobaci na odskoczniach – Cretu Brothers (Rumunia), Russian Swing – Adrenaline Team (Ukraina), akrobaci na trampolinie – Adrenaline Team (Ukraina), ekwilibrystyka – Bazan Sisters (Włochy), ekwilibrystyka na trapezie – Elizabeth Axt (Węgry), clown Don Christan (Austria), pokaz psów – Duo Szeibe (Polska), pokaz koni ze stajni szwedzkiego Cyrku Olympia, pokazy wielbłądów, krów i lam oraz Wielkie Show Iluzji w wykonaniu Kamila Zalewskiego i jego zespołu.
Najwyższy poziom
XVIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej to widowisko na najwyższym światowym poziomie, pełne pozytywnych emocji, zaskoczenia, śmiechu i dobrej zabawy!
Wystąpią światowe gwiazdy
Plejada gwiazd, które wystapią w festiwalowym programie to artyści, którzy całe swoje życie poświęcają sztuce cyrkowej. W wielu przypadkach to osoby związane z cyrkiem od kilku a nawet kilkunastu pokoleń.
Rozrywka w samym centrum stolicy
Festiwal trwa od 23 września do 22 października w Warszawie. Tuż obok centrum handlowego Wola Park na wszystkich zainteresowanych czeka moc atrakcji.
Cyrk Zalewski
Na szaloną przygodę zaprasza wszystkich Cyrk Zalewski, którego tradycja towarzyszy nam od pokoleń. Niezwykła przygoda zaczęła się już 7 pokoleń wcześniej, kiedy to pradziadkowie, dziadkowie, a potem rodzice zakładali swoje cyrki lub występowali jako artyści cyrkowi. Cyrk dziadków o nazwie Cyrk Harriego jeździł po terenach Polski, Czech i Rosji. Babcia Anna Nowotna była tancerką oraz zajmowała się woltyżerką na koniach, a dziadek Rudolf Nowotny prócz akrobacji i tresury przeróżnych zwierząt brał udział w modnych wówczas walkach zapaśniczych.
Rodzinny biznes i pasja
Ciocia Anna była ekwilibrystką na linie, a ojciec antypodystą (żonglerka nogami) i treserem koni. Cyrk to nasze życie i nasze hobby nie tylko z wyboru!
Wybierzecie się?
Koniecznie podzielcie się wrażeniami!