Trwa ładowanie...
d2krqwp
d2krqwp
Ludzie

Yasmin

Yasmin – złożony preparat antykoncepcyjny, w którego skład wchodzą dwa hormony steroidowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
d2krqwp

Yasmin – informacje ogólne

Yasmin – złożony preparat antykoncepcyjny, w którego skład wchodzą dwa hormony steroidowe: drospirenon i etynyloestradiol. Jeden blister zawiera 21 powlekanych tabletek przeznaczonych do doustnego stosowania.

Yasmin – stosowanie

d2krqwp

Stosować po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Należy zażywać po jednej tabletce dziennie (w miarę możliwości o jednakowej porze) nieprzerwanie przez trzy tygodnie. Po tym okresie odstawić lek na dokładnie siedem dni. Cykl powtarzać w zależności od własnych preferencji. Podczas przerwy w stosowaniu pojawi się charakterystyczne krwawienie.

Yasmin – skutki uboczne

Możliwymi skutkami ubocznymi stosowania preparatu Yasmin są: migreny, nudności, rozregulowanie cyklu miesiączkowego, grzybica pochwy, pogorszenie nastroju, tkliwość piersi. Rzadziej pojawiają się trądzik, spadek popędu płciowego, nadwaga. Wszelkie dolegliwości związane z zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych Yasmin należy zgłosić swojemu lekarzowi.

Yasmin – przeciwwskazania

d2krqwp

Lek nie jest odpowiedni dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Nie zaleca się stosowanie preparatu Yasmin w przypadku takich dolegliwości jak problemy zakrzepowe i zatorowe, udar, cukrzyca, migrena z innymi schorzeniami neurologicznymi, choroby wątroby, nowotwory hormonozależne, krwawienie z dróg rodnych o niejasnej przyczynie. Nie stosować w wypadku uczulenia na jakikolwiek składnik leku.

Przed stosowaniem

Przed rozpoczęciem kuracji z tabletkami antykoncepcyjnymi Yasmin należy sięgnąć porady ginekologa oraz wykonać szereg podstawowych badań kontrolnych.

d2krqwp

Podziel się opinią

Share

d2krqwp

d2krqwp