Odkryj siebieZ rozmachem czy oszczędnie?

Z rozmachem czy oszczędnie?

01.03.2024 14:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zarówno dla minimalistek, które swoje codzienne biżuteryjne wybory ograniczają do starannie wyselekcjonowanych, pojedynczych błyskotek, jak i kobiet-sroczek, które lubią połyskiwać od stóp do głów, świętowanie Dnia Kobiet nowym biżuteryjnym nabytkiem będzie trafionym pomysłem.

W Dzień Kobiet celebrujemy kobiecość w każdym wymiarze. Często sięgamy w tym celu po typowo kobiece atrybuty. Kiedyś były nimi nylonowe rajstopy, które, jako towar deficytowy, otrzymały miano najbardziej pożądanego prezentu. Dziś pomysłów na to, jak świętować kobiecość podarunkami, jest znacznie więcej! Jednym z zawsze mile widzianych jest biżuteria. Trafi ona do serc wszystkich kobiet. Zarówno tych, które lubią jej obfitość, każdego dnia zakładają kolczyki, naszyjniki, bransoletki i jeszcze dodatkowo kilka pierścionków, jak i minimalistek, które do mody (w tym do biżuterii) podchodzą oszczędnie.

Naszyjnik z żółtego złota z diamentami – wzór 220.378; Apart.pl
Naszyjnik z żółtego złota z diamentami – wzór 220.378; Apart.pl

Biżuteria kapsułowa – pomysł dla minimalistek

Na pewno słyszałyście o koncepcie garderoby kapsułowej, która składa się z kilkunastu basicowych ciuchów, dających łączyć się ze sobą w różne zestawy. Podobną zasadą można kierować się przy kompletowaniu szkatułki z biżuterią. To przydatny tip szczególnie dla minimalistek, które nie przepadają za mnogością błyskotek – wystarczy mądrze wybrać kilka elementów biżuteryjnych, które będzie można łączyć ze sobą w zależności od potrzeb i upodobań. Co w takiej kapsułowej szkatułce powinno się znaleźć?

Przydatne będą naszyjniki z delikatnym motywem, (np. nieskończoności lub serca), które można nosić pojedynczo lub kilka naraz. Wspomniane wzory nigdy nie wyjdą z mody, zawsze da się je wkomponować w stylizacje. Podobnie jak finezyjne bransoletki, szczególnie te złote, które niezmiennie są i będą w trendach. Modele te można z powodzeniem ze sobą miksować, nosić kilka bransoletek czy naszyjników jednocześnie, bez obaw o nadmiar. Z tak subtelną biżuterią nie można przedobrzyć, jej nigdy nie będzie za dużo.

Bransoletka z elementami z żółtego złota i koralikami – Julia – wzór AP535-2308; Apart.pl
Bransoletka z elementami z żółtego złota i koralikami – Julia – wzór AP535-2308; Apart.pl

Zwolenniczki umiaru w modzie zainteresuje także biżuteria wyjątkowa, przemyślana i nieprzypadkowa. Idealnym przykładem jest ta z inicjałami lub imionami, która przeżywa obecnie swój wielki comeback. U jubilera Apart znajdziecie zarówno personalizowane imionami bransoletki, jak i naszyjniki. Te ostatnie to ukłon w stronę Carrie Bradshaw, która naszyjnik ze swoim imieniem traktowała jako źródło wewnętrznej, kobiecej siły. Z kolei motyw literek znajdziecie w propozycjach marki Apart na kolczykach, naszyjnikach, bransoletkach, zawieszkach, a nawet pierścionkach i sygnetach. Literki różnią się surowcem, kamieniem i czcionką, co uatrakcyjnia wybór i sprawia, że biżuteryjny alfabet można dopasować nie tylko do imienia obdarowywanej kobiety, ale także do jej stylu.

Pierścionek z żółtego złota z diamentem - sygnet – wzór 220.425; Apart.pl
Pierścionek z żółtego złota z diamentem - sygnet – wzór 220.425; Apart.pl

Festiwal obfitości

Fanki biżuterii, dla których stanowi ona nieodzowny element stylizacji, nigdy nie mają jej dość. W ich szkatułkach zawsze znajdzie się miejsce na nową błyskotkę. Problemem może być w tym przypadku znalezienie unikatów, których obdarowywana kobieta jeszcze nie posiada w swojej kolekcji. W tym przypadku także sprawdzi się motyw alfabetu, np. zawieszka z inicjałami będzie zaskakującym i mile widzianym prezentem, szczególnie że pięknie łączy się z różnego rodzaju naszyjnikami, których w jej kolekcji na pewno nie brakuje.

Szukając biżuterii, która byłaby w stanie zaskoczyć ekspertkę w tej dziedzinie, warto odwiedzić stronę internetową marki Apart, gdzie znajdziesz wystarczająco różnorodne, niejednokrotnie nietuzinkowe i zaskakujące propozycje. Nam do gustu przypadła biżuteria z motywem kwiatów, ozdobiona diamentami, wygląda niesamowicie, podobnie jak sygnety z symbolem róży lub inne kwiatowe pierścionki, których nie brakuje w ofercie jubilera Apart. Wszystkie te propozycje będą na tyle oryginalne, by zdobyć uznanie także u największych entuzjastek biżuterii.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.