GwiazdyZa legendarną "sukienką zemsty" Diany stoi smutna historia. Miał na to wpływ Karol

Za legendarną "sukienką zemsty" Diany stoi smutna historia. Miał na to wpływ Karol

Za legendarną "sukienką zemsty" Diany stoi smutna historia. Miał na to wpływ Karol
Źródło zdjęć: © Getty Images
Aleksandra Hangel
15.07.2018 13:43

To, co zrobił Karol, naprawdę ją zabolało. "Odwdzięczyła" mu się swoim pięknym wyglądem.

29 czerwca 1994 roku – ponad 24 lata temu - Diana, księżna Walii, założyła na siebie koktajlową sukienkę w kolorze czarnym i udała się na coroczną imprezę charytatywną Vanity Fair w londyńskim Hyde Parku.

Tej samej nocy w długo wyczekiwanym przez wszystkich telewizyjnym wywiadzie książę Karol wyjawił, że nie był jej wierny. Ale następnego dnia to Diana ubrana w ową czarną sukienkę była na ustach wszystkich. Opinia publiczna była zaskoczona wyglądem księżnej.

"Po raz pierwszy ludzie poznali nową Dianę. Tę, która nie potrzebowała rodziny królewskiej, a szczególnie księcia Karola" - powiedział brytyjski dziennikarz i stylista mody Alex Longmore w rozmowie z HuffPost. "W tej jednej sukience mini połączyła zaufanie, atmosferę szczęścia i niezależności" – dodaje.

Chociaż Książę Karol i Diana formalnie odseparowali się w grudniu 1992 r., Proces rozwodowy ciągnął się przez ponad cztery lata. W tym czasie Diana ugruntowała swoją pozycję jako całkowicie nowoczesną ikonę mody i niezależną kobietę. Ta odważna sukienka tylko tę pozycję przypieczętowała.

Co ciekawe, Diana nie nosiła tej czarnej, szyfonowej sukienki, bo uważała ją za odrobinę zbyt odważną dla członkini rodziny królewskiej. Na imprezę charytatywną księżna zamierzała założyć kreację bardziej wybitnego projektanta, ale odłożyła ją, gdy dom mody pochwalił się tym tuż przed wydarzeniem. W ostatniej chwili wyjęła perłowy naszyjnik i czarną sukienkę, która od lat ukrywała się w szafie.

Piękny dekolt i odsłonięte szczupłe nogi spowodowały, że czarna sukienka zapisała się w historii, jako jeden z najbardziej przemyślanych przykładów zemsty na ukochanym.

"Chciała wyglądać jak milion dolarów i tak zrobiła" - powiedziała jej była stylistka Anna Harvey. I tak powstała kultowa "sukienka zemsty".

Obraz
© Getty Images
Obraz
© Getty Images

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta