Otwarcie mówi o seksie. Promuje jedną metodę

Otwarcie mówi o seksie. Promuje jedną metodę

Riya Sokół zachęca do seksu tanczycznego
Riya Sokół zachęca do seksu tanczycznego
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
22.03.2024 12:06, aktualizacja: 22.03.2024 12:26

Riya Sokół od lat jest miłośniczką tantry. W jednym z wywiadów stwierdziła, że to właśnie ona poprawia życie seksualne. Wokalistka i mówczyni zachęciła swoich odbiorców do częstszego praktykowania tej formy cielesnego zbliżenia z partnerem.

Jeszcze kilka lat temu większość kojarzyła ją jako Pati Sokół, uczestniczkę programu "X Factor". Inni zapamiętali jej odważny teledysk, w którym całowała się z Weroniką Rosati. Od kilku lat już jako Riya Sokół działa jako mówczyni motywacyjna, ekspertka od medytacji oraz tantry. Ostatnio zachęciła fanów do bardzo sensualnej formy seksu.

42-latka postanowiła całkowicie zmienić swoje życie i od kilku lat naucza medytacji oraz tantry. To drugie pojęcie często kojarzy się z intymnymi przeżyciami. W wywiadzie z "Super Expressem" opowiedziała, co - jej zdaniem - w życiu partnerów może zmienić ta praktyka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Riya Sokół zachęca do seksu tantrycznego

W ostatnim wywiadzie Riya Sokół opowiedziała, jak tantra wpływa na życie ludzi. Mówczyni zauważyła, że chociaż seksualność jest ważnym aspektem, to tantra przynosi znaczące zmiany głównie w relacjach międzyludzkich, ale też w sferze finansowej.

- Największe zmiany u ludzi, którzy do mnie przychodzą się uczyć, widzę w relacjach, ale i w zarobkach. Ogólnie ogromna poprawa jakości życia. Każda kobieta, która tantrę zna, powie, że mężczyźni, którzy korzystają z nauk tantry to najznakomitsi kochankowie. To samo mówią mężczyźni o kobietach - wyznała.

Artystka podkreśliła też, że nauki tantry wprowadzają ogromną poprawę jakości życia, ucząc różnych praktyk medytacji, oddychania, słuchania oraz nowego patrzenia na świat i samego siebie. 42-latka przypomniała również, że tantra brzmi dla wielu osób bardzo tajemniczo, jednak tak samo kiedyś było z jogą, która obecnie stała się czymś normalnym i bardzo popularnym.

- Życie seksualne, emocjonalne, finansowe, wszystko wpływa na nas, jak odkrywamy głębszy sens życia. Tantra się kojarzy ludziom z jakimś szamanizmem, ale joga też kiedyś była traktowana podejrzanie, a dzisiaj to mainstreamowe zajęcia - dodała w "Super Expressie".

Męskie genitalia przyrównała do "słupa światła"

Riya Sokół przyznała, że obecnie nie ma zagadnienia związanego z seksem, które by ją krępowało. Nie istnieje dla niej tabu, chociaż zdaje sobie sprawę, że dla wielu osób wciąż temat życia intymnego wiąże się ze wstydem.

- Tantra uczy, że seks jest doświadczeniem duchowym, połączeniem z Bogiem poprzez drugiego człowieka. Akt najwyższej kreacji. W tantrze genitalia kobiece to "yoni" - czyli z sanskrytu "święta przestrzeń, świątynia" a męskie to lingam "słup światła, świadomość". Z tej perspektywy akt miłosny jest wejściem światła, świadomości do świętego miejsca. To zmienia zupełnie ideę, cały sens połączenia z drugim człowiekiem - wyjaśniła.

Czym jest tantra?

Tantra jest starożytną filozofią i praktyką, która ma głębokie korzenie w kulturach hinduistycznej i buddyjskiej. Słowo "tantra" pochodzi z sanskrytu i oznacza "rozszerzenie" lub "tkwienie". Współcześnie, tantra obejmuje szeroki zakres idei, praktyk i technik, które mają na celu rozwój duchowy, zrozumienie siebie i świata oraz osiągnięcie harmonii w życiu.

Współcześnie tantra jest często kojarzona z seksualnością, ze względu na jej podejście do życia seksualnego jako potencjalnego źródła energii i świadomości. Tradycyjna tantra obejmuje jednak o wiele szerszy zakres praktyk, z których wiele skupia się na duchowym wzroście, transformacji osobistej i zrozumieniu głębszego sensu istnienia.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (162)
Zobacz także