Trwa ładowanie...
d4fqbkh

Zachodzą w ciążę po 40. Poznaj historie tych kobiet

W dzisiejszych czasach kobiety coraz częściej decydują się na ciążę w dojrzałym wieku. Niektóre robią to świadomie, inne zmusza do tego życie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety często decydują się na późną ciążę
Kobiety często decydują się na późną ciążę (123RF)
d4fqbkh

Na naszym forum WP Kafeteria pojawiła się ostatnio dyskusja dotycząca kobiet, które rodzą dzieci po 40. roku życia. "Znacie takie? Z jakich powodów zdecydowały się na późne macierzyństwo?" – dopytuje autor wątku. W odpowiedziach znalazło się wiele historii pokazujących, jak wyglądają dojrzałe macierzyństwo i późna ciąża.

"Znam kilka nawet. Jedna nigdy nie chciała mieć dzieci, ale znalazła faceta i ma. Urodziła w swoje 40. urodziny. Ekstramama z niej. Moja była szefowa rodziła w wieku 41 lat. Ma piękną córkę" – pisze jedna z użytkowniczek. Dodaje także, że sama jest już po 30., a ewentualną ciążę planuje dopiero za parę lat.

Dojrzałe macierzyństwo a problemy zdrowotne

d4fqbkh

Nie zawsze jednak jest tak, że dojrzałe macierzyństwo jest świadomym wyborem kobiety. Często to problemy zdrowotne sprawiają, że dziecko pojawia się dopiero po 40. "Wiele lat starałam się o dziecko, mnóstwo badań, leków, zabiegów, ogromne koszty i tak niestety zleciało. Z powodu choroby tak wyszło. Oczywiście chciałam być młodszą mamą, ale nie było to możliwe" – opisuje swoją historię jedna z użytkowniczek.

Kobiet nie stać na dziecko

Niektóre użytkowniczki wpsominają także, że czasami problemy finansowe stają na drodze do powiększania rodziny.

"Są babki, co żyły w biedzie i jak się nieco dorobiły, to dopiero około 30. wyjeżdżają za granicę, robią prawko, kupują samochód" – komentuje jedna z kobiet.

d4fqbkh

A co wy myślicie o kobietach rodzących po 40. roku życia?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez [dziejesie.wp.pl]

Zobacz także: Co sekundę na wysypisko trafia ciężarówka ubrań. Mania zakupów przerasta ludzi

d4fqbkh

Podziel się opinią

Share

d4fqbkh

d4fqbkh
d4fqbkh