Trwa ładowanie...
d21mqwc

Zacznij makijaż od dobrego podkładu. Prezentujemy fluidy do 40 zł

Niektóre z nas nie wyobrażają sobie pełnego makijażu bez dobrego, kryjącego podkładu. To dzięki niemu cera ma równy koloryt, jest gładka i matowa. Poniżej prezentujemy różne podkłady za mniej niż 40 zł. Wybierz najlepszy dla siebie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Podkład trzeba dobierać przede wszystkim pod względem koloru
Podkład trzeba dobierać przede wszystkim pod względem koloru (iStock.com, Fot: melecis)
d21mqwc

Podkład – jaki kolor wybrać?

Przy wyborze podkładu liczy się przede wszystkim odpowiedni odcień dostosowany do koloru cery. Nie ma nic gorszego niż tzw. maska, której barwa wyraźnie różni się od barwy skóry na szyi. Jak dobrać kolor podkładu? Najlepiej nałożyć fragment kosmetyku na kość żuchwy i chwilę odczekać. Jeśli jego odcień idealnie "zleje się" z cerą, wtedy jest odpowiedni. Pamiętaj, by nakładać fluid w naturalnym świetle dziennym.

d21mqwc

A co, jeśli nie masz czasu biegać do drogerii i chciałabyś zamówić podkład przez internet? W tym przypadku skorzystaj z siatki podkładów. Wystarczy podać kolor fluidu, którego używasz obecnie, a wyszukiwarka odnajdzie kosmetyk innej marki w tym samym lub zbliżonym odcieniu. Warto też skorzystać z różnych blogów i vlogów. Bardzo często testuje się tam różne kosmetyki.

Podkład – jaki typ wybrać?

Przy wyborze podkładu liczy się nie tylko odcień. Rynek obfituje we fluidy o różnym przeznaczeniu, które są odpowiednie zarówno dla cer problematycznych, jak i dla cer, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Jeśli więc posiadasz skórę trądzikową, tłustą, wybieraj beztłuszczowe podkłady o lekkiej konsystencji, które mają za zadanie wchłonąć nadmiar sebum. Przydadzą się również lekkie podkłady mineralne, które nie zatykają porów.

Jeśli jednak masz cerę suchą, wybieraj podkłady kremowe, które działają nawilżająco i dodatkowo rozświetlają. Na cerę wrażliwą powinno się nakładać podkłady pozbawione wszelkich ulepszaczy, najlepiej mineralne lub ekologiczne. Cera mieszana wymaga podkładów, które matują, łagodzą podrażnienia i działają antybakteryjnie. Cera naczynkowa potrzebuje zaś podkładów mocno kryjących o płynnej konsystencji.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)
icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d21mqwc

Podziel się opinią

Share
d21mqwc
d21mqwc