Zadbaj o forsycję. To już ostatni dzwonek

Forsycja rośnie w wielu przydomowych ogrodach. Jej żółte, charakterystyczne kwiaty zachwycają, jednak tuż po jej zakwitnięciu, należy odpowiednio o nią zadbać. Jak to zrobić? To prostsze niż się wydaje.

Jak zadbać o forsycję?
Jak zadbać o forsycję?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

29.03.2024 12:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Są rośliny, które od zawsze kojarzą nam się z wiosną. Z całą pewnością można do nich zaliczyć kwitnącą na przełomie marca oraz kwietnia forsycję. Jeśli zależy nam na tym, aby w przyszłym roku również zachwyciła nas swoim kwiatostanem, trzeba trochę jej w tym pomóc.

Gdzie zasadzić forsycję?

Forsycja to niezwykle popularny krzew, który wraz z nadejściem wiosny może zachwycać nas swoimi pięknymi, a do tego też licznymi kwiatami. Żeby jednak mogła kwitnąć, należy zapewnić jej odpowiednie do tego warunki, o które trzeba zadbać jeszcze przed wsadzeniem jej w glebę.

To ważne, aby miejsce było nie tylko dobrze nasłonecznione, ale także osłonięte od wiatru. Nie każdy bowiem wie, że silne podmuchy powietrza mogą mieć ogromny wpływ na wzrost i kondycję naszych roślin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie bez znaczenia jest także rodzaj ziemi znajdujący się w naszym ogrodzie. W tym przypadku powinna ona być lekka i żyzna. To ważne, aby podłoże było także stale wilgotne, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że w przyszłości forsycja będzie mogła pięknie rosnąć.

Nie przegap ważnego terminu

Forsycja jest krzewem, który należy odpowiednio przycinać. Niestety, jeśli tego nie zrobimy, albo zajmiemy się tym w nieodpowiednim momencie, możemy zapomnieć o pięknych kwiatach. To już ostatni dzwonek, bowiem powinniśmy się tym zająć tuż po jej przekwitnięciu. Jak to zrobić?

W tym przypadku powinniśmy rozpocząć prace przy forsycji od usunięcia połamanych i uszkodzonych gałęzi. Następnie musimy usunąć konary, które rosną w niewłaściwym kierunku lub zbyt zagęszczają nasz krzak.

Na sam koniec należy poprzycinać o mniej więcej o 1/3 długości pozostałe pędy tak, aby w przyszłości mogły nie tylko lepiej rosnąć, ale także zachwycić nas jeszcze bujniejszym kwiatostanem.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (0)