Zagadka nie jest prosta. Mało kto umie ją rozwiązać

Czy rozwiążesz prawidłowo zadanie z podstawówki?
Czy rozwiążesz prawidłowo zadanie z podstawówki?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe

28.07.2023 18:43, aktual.: 28.07.2023 20:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się banalna, bardzo łatwo źle ją rozwiązać. Poniższa zagadka matematyczna spędza internautom sen z powiek. Czas się przekonać, czy myślimy logicznie i pamiętamy podstawowe zasady z lekcji matematyki.

Matematyka jest jednym z bardziej nielubianych przedmiotów w szkole, i to w zasadzie na każdym etapie nauczania. Narzekamy na nią w podstawówce, a potem w liceum. Często, gdy czeka nas na studiach, również nie wywołuje entuzjazmu (chyba że mamy naturalne predyspozycje do szybkiego rozwiązywania równań).

Proste zadania, mające na celu rozruszanie naszych szarych komórek, podbijają ostatnio internet. Osoby podejmujące się prób ich rozwiązania często kłócą się między sobą, dowodząc, która z odpowiedzi jest poprawna. Nie inaczej jest w przypadku prostego równania z jedynkami.

Skup się i pomyśl. Mnóstwo internautów robi żenujący błąd

Dodawanie i mnożenie. Z tymi działaniami matematycznymi spotykamy się już w szkole podstawowej. Proste dodawanie jest wprowadzane nawet w niektórych zerówkach. Dlaczego więc tyle osób w przypadku poniższego równania podaje błędną odpowiedź?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bardzo możliwe, że w rozwiązaniu tej zagadki przeszkadza pośpiech. Działanie do wykonania operuje bowiem na tak małych liczbach, że nie powinno być trudnością dla siedmiolatków, a co dopiero osób dorosłych.

1 + 1 x 0 + 1 = ?

Czy znacie już prawidłowy wynik? Przypomnijmy podstawy. W przypadku, gdy w działaniu występuje dodawanie i mnożenie, w pierwszej kolejności wykonujemy właśnie to drugie. Musimy też pamiętać, że w przypadku, gdy mnożymy jakąkolwiek liczbę przez zero, wynik będzie równy zeru. Stosując te zasady, otrzymujemy działanie:

1 + 0 + 1 = ?

Na tym etapie już nikt nie powinien mieć wątpliwości, że prawidłowa odpowiedź to 2.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także