Trwa ładowanie...
dqz1uet

Zaginięcie Madeleine McCann. Mieszkańcy Praia da Luz, skąd zniknęła, reagują na nowe informacje

Jak twierdzi niemiecka prokuratura, poszukiwana od 13 lat Madeleine McCann. Na sprawcę rzekomej zbrodni typują Niemca Christiana Brücknera. Co się dzieje teraz w miasteczku Praia da Luz, gdzie po raz ostatni widziano zaginioną? "Chcemy iść naprzód" – mówią Portugalczycy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Madeleine McCann
Madeleine McCann (Getty Images)
dqz1uet

Nowe doniesienia dotyczące Maddie otwierają stare rany mieszkańców Praia da Luz. Bardzo przeżyli jej zaginięcie i wszystko to, co potem się działo. Do teraz pamiętają o córeczce pary Brytyjczyków, co rok modląc się za jej powrót do domu. Dzisiaj nadzieja powoli umiera – według niemieckich śledczych McCann została zamordowana.

Madeleine McCann – Praia da Luz

Podejrzanym w sprawie stał się niejaki Christian Brückner. Niemiec odsiadywał wyrok za wykorzystywanie seksualne dzieci. Jako 18-latek przebywał w portugalskim kurorcie i według prokuratury mógł być zamieszany w sprawę Madeleine.

dqz1uet

"Każdy z nas ma nadzieję, że to już koniec, że wytypowali właściwego człowieka" – mówi w rozmowie z "Daily Mailem" jeden z mieszkańców Praia da Luz. "Każdego roku zjeżdżają tu reporterzy. I myślę, że ludzie chcą już iść naprzód, jeśli mam być szczery" – dodaje.

Hugo Pereira, burmistrz miasteczka, doskonale pamięta dzień zaginięcia Maddie. "Nie zapomnę, jak to na wszystko wpłynęło. Te pierwsze doniesienia, pierwsza noc, ciągle są ze mną" – stwierdza. Pereira nie zaprzecza, że cała sprawa zmieniła postrzeganie regionu, ale zaznacza, że okolica "nigdy nie była niebezpieczna – ani wcześniej, ani wtedy, ani później".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqz1uet

Podziel się opinią

Share
dqz1uet
dqz1uet