Trwa ładowanie...

Zapewnij twarzy niezwykłą oprawę. Krótkie i długie kolczyki w atrakcyjnych cenach

Kolczyki to jeden z najbardziej rzucających się w oczy elementów biżuterii. Odpowiednia oprawa jest więc kluczowa do tego, by zrobić duże wrażenie na partnerze i osobach z najbliższego otoczenia. Dzięki nim możesz podkreślić największe atuty swojej urody.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zapewnij twarzy niezwykłą oprawę. Krótkie i długie kolczyki w atrakcyjnych cenachŹródło: iStock.com
d3i3288

Wybierając kolczyki trzeba zwrócić uwagę na dwa podstawowe kryteria. Pierwszym z nich jest długość włosów, a drugim kształt twarzy. W zależności od nich możesz dobrać dłuższe kolczyki na łańcuszku lub krótsze i skromniejsze modele.

Sprawdź, jaka fryzura ci odpowiada
Panie z długimi i ciężkimi włosami, które gładko opadają falami na uszy, powinny zdecydować się dłuższe kolczyki, które współgrają z fryzurą. Jeśli chcesz zwrócić na nie uwagę, powinnaś wybierać duże modele, które będą miały szansę przebić się przez włosy. Właścicielki nieco krótszych fryzur nie mają natomiast takich problemów i mogą wybierać kolczyki, na które ich koleżanki nie mogłyby sobie pozwolić. Dla podkreślenia urody mogą wypróbować mniejsze "łezki" na łańcuszku lub drobne, krótkie kolczyki. Muszą natomiast uważać, by nie zaburzyć proporcji twarzy i nie przytłoczyć jej zbyt dużymi ozdóbkami.

Odsłoń uszy
Mogłoby się wydawać, że w przypadku upinania włosów w koński ogon lub kok, powinnaś wybierać drobne kolczyki, podobnie jak panie z krótkimi fryzurami. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Odsłaniając uszy, warto ozdobić je większymi i bardziej spektakularnymi kolczykami. Duże koła, łańcuszek wysadzany błyszczącymi kamieniami czy spływające łezki to tylko kilka opcji. Jeśli jednak stawiasz na fantazyjne i skomplikowane upięcie, lepiej wybrać skromniejsze kolczyki. Czasem nadmiar przepychu nie jest dobrym rozwiązaniem.

Kwadratura koła
Musisz mieć również świadomość, że przy krótkiej fryzurze na pierwszy plan wysuwa się owal twarzy. Dlatego zadbaj o to, by zrównoważyć jego proporcje. Posiadaczki twarzy owalnej nie mają większego problemu z wyborem kolczyków, każde będą dopasowane. Właścicielki twarzy okrągłej i kwadratowej musza unikać większych kolczyków, które mogłyby optycznie poszerzyć twarz. Znacznie lepiej skupić się na pociągłych kształtach, wiszących listkach i łezkach. Wszelkiego rodzaju koła i kwadraty nie wchodzą w grę.

Odwrotnie jest w przypadku pań o pociągłych twarzach. Kobiety-trójkąty o wydatnych kościach policzkowych i drobnym podbródku powinny unikać "kanciastych" ozdób w geometrycznych kształtach. Z drugiej strony warto również odwrócić uwagę od dużego czoła poprzez zastosowanie fantazyjnych wzorów kolczyków. Dobrym rozwiązaniem są na przykład walentynkowe serduszka, które równoważą proporcje twarzy. Prostokątna twarz również wymaga poszerzenia, najlepiej przy pomocy dużych, geometrycznych wzorów. Staraj się przy tym wybierać zaokrąglone kolczyki, w ten sposób złagodzisz rysy twarzy.

Piękne kolczyki z chwostami w czerni, podkreślą urodę blondynki iStock.com
Piękne kolczyki z chwostami w czerni, podkreślą urodę blondynki Źródło: iStock.com, fot: iStock

Dobrze dopasowane kolczyki wymodelują kształt twarzy, nadając jej w razie potrzeby bardziej pociągły lub szeroki kształt. Nie tylko podkreślą twoje atuty, ale również zatuszują ewentualne niedoskonałości.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3i3288
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i3288
d3i3288