Blisko ludziZaskakujące! Polaków nie obchodzi polityka i sejm. Oto wyniki naszego badania

Zaskakujące! Polaków nie obchodzi polityka i sejm. Oto wyniki naszego badania

Zaskakujące! Polaków nie obchodzi polityka i sejm. Oto wyniki naszego badania
Źródło zdjęć: © Fotolia
30.12.2016 19:13

Poniżej prezentujemy wyniki drugiego badania, przeprowadzonego wspólnie z NEUROHM Polska. To pierwszy na świecie projekt pomiaru realnego, a nie deklarowanego zadowolenia, który bierze pod uwagę różne obszary życia człowieka, a także odnosi się do sytuacji w Polsce.

Wokół wrzawa, a w sercach pokój
Koniec roku nie należał do najbardziej spokojnych. A jednak test zadowolenia Polaków wykazuje niezbicie – nasz nastrój nie opada. A nawet wzrasta. W polityce awantura wokół „puczu”, na świecie katastrofa lotnicza, śmierć Georga Michaela, a w domach odwieczne zatargi wokół świątecznych stołów. Mimo to czujemy się zaskakująco dobrze.

„Czy jesteś zadowolony/a ze swojego życia? „Tak” deklaruje 61 proc. badanych (40 proc. według naszej metodologii jest tego niezbicie pewna). To prawie identycznie, jak tydzień temu, gdy było 61 i 39 proc. Zadowolony/a z pracy? Owszem, twierdzi 60 proc. – 9 proc. więcej niż ostatnio. Ale różnica jest tylko w głowie, bo z serca w obu testach zadowolonych było i jest tylko 35 proc. Skąd ta dziwna różnica? Cóż, wracamy do biurek po krótkiej świątecznej przerwie i naprawdę chcemy, żeby było fajniej. Ale jest jak zawsze i serce to wie, choć my nie zawsze to sobie uświadamiamy.

Co ciekawe, na znacząco wyższym poziomie jest ocena naszego kraju. Zadowolonych, że tu mieszka jest 66 proc. badanych, w tym 42 proc. deklaruje to „prosto z serca”. Tydzień temu było odpowiednio 59 proc. i 37 proc. Wygląda na to, że żadne utarczki polityczne w czasie Świąt nie są w stanie popsuć nam przyjemności bycia Polakiem. Wręcz przeciwnie: nastrój patriotyczny rośnie!

Obraz
© Materiały prasowe
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także