Trwa ładowanie...

Zdradził go mikrogest. Ekspertka od mowy ciała oceniła Hołownię

Klasa i opanowanie Szymona Hołowni zachwyciły wielu internautów. Doświadczony prezenter i dziennikarz w roli marszałka czuje się jak ryba w wodzie. Jego emocje zdradził jednak mikrogest, na który w rozmowie z WP Kobieta zwróciła uwagę Natalia Hofman, ekspertka od mowy ciała.

Szymon Hołownia w roli Marszałka SejmuSzymon Hołownia w roli Marszałka SejmuŹródło: East News
d1u9ru4
d1u9ru4

Natalia Hofman, psycholożka, ekspertka od komunikacji niewerbalnej oraz przesłuchań w rozmowie z WP Kobieta oceniła najnowsze przemówienia Szymona Hołowni. Zwróciła uwagę na pewien mały gest.

Wystąpienie na szóstkę z plusem

Hofman stwierdziła, że Szymon Hołownia stosuje "bardzo wysublimowane techniki autoprezentacji".

- Prezentuje bardzo dużą pewność siebie, jest spokojny i zrównoważony. Jego postawa sprawia, że budzi zaufanie.

Zwróciła uwagę na jego szczególną zdolność. Choć Szymon Hołownia podczas przemówienia posiłkował się kartką, był w stanie cały czas utrzymać kontakt ze zgromadzonymi w Sejmie politykami.

d1u9ru4

- Utrzymuje świetny kontakt wzrokowy z rozmówcami. Stara się spoglądać zarówno na lewą, środkową, jak i prawą stroną sali. Jest to dużą sztuką, jeśli chodzi o autoprezentację - powiedziała.

Psycholożka i ekspertka od komunikacji niewerbalnej zauważa, że Hołownia mało gestykuluje, robiąc to w sposób bardzo przemyślany.

- Co jakiś czas podnosi prawą rękę, aby podkreślić najważniejsze kwestię swojego przemówienia. Lewą dłoń cały czas trzyma na marynarce, wystawiając kciuk do góry.

To również nie jest zachowanie przypadkowe. - Kciuki są symbolem przywódców, liderów, co było widać u księcia Harrego, który trzymał dłoń między guzikami marynarki, wystawiając sam kciuk. Szymon Hołownia robi podobną rzecz. Pokazuje to bardzo dużą grację i wysoki poziom przemówienia - tłumaczy Natalia Hofman.

d1u9ru4

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

WP News wydanie 13.11, godzina 16:50

Ten gest zdradził wszystko

Ekspertka od mowy ciała zaznacza, że przemówienie Szymona Hołowni było prawie perfekcyjne. Jego emocje zdradził jednak jeden gest.

- Gdy przyjrzymy się uważnie, widzimy, że kciuk lewej dłoni momentami gładzi drugi kciuk. To taki mikrogest, który pokazuje, że dodaje on sobie odwagi lub próbuje złagodzić stres.

d1u9ru4

Natalia Hofman podkreśla jednak, że nie ma się temu co dziwić. - To prawdopodobnie najważniejsze jego wystąpienie, więc jest to całkowicie zrozumiałe zachowanie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1u9ru4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u9ru4