Trwa ładowanie...
d2o32em

Żeńskie końcówki w Sejmie. Sukces posłanek z Lewicy

Sejmowa batalia w końcu dobiegła końca. "Wszystkie posłanki, które sobie życzą, od dziś do korespondencji mają druk sejmowy i koperty z napisem 'posłanka'" – poinformowała Wanda Nowicka.
Share
Wanda Nowicka ogłosiła sukces Lewicy
Wanda Nowicka ogłosiła sukces LewicyŹródło: East News
d2o32em

Grupa polityczek z ramienia Lewicy zgłosiła do szefowej kancelarii sejmu wniosek o uwzględnienie ich płci w nowej kadencji sejmowej. Polityczki żądały stosowania żeńskiej formy ich zawodu w dokumentach, na tabliczkach w sali plenarnej i kartach do głosowania. List podpisały m.in. Joanna Scheuring-Wielgus, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Magdalena Biejat i Wanda Nowicka.

Postulat posłanek odbił się szerokim echem w mediach i internecie. Złośliwi komentowali, że "kraj się wali, a one o nazewnictwie". Polityczki nie zawracały jednak uwagi na przykre komentarze. Uważają, że poprawna odmiana ich zawodu przyczyni się do popularyzacji kobiet w polityce.

d2o32em

Żeńskie końcówki w sejmie

Dziś Wanda Nowicka poinformowała na Twitterze, że wniosek został pozytywnie rozpatrzony. "Sukces posłanek Lewicy! Wszystkie posłanki, które sobie życzą, od dziś do korespondencji mają druk sejmowy i koperty z napisem posłanka" - poinformowała Wanda Nowicka.

Posłanka w rozmowie z Polsat News powiedziała, że dla niej to bardzo ważna sprawa. – To potrzebne po to, żeby jak najlepiej odzwierciedlić rzeczywistość. W rzeczywistości są i posłowie, i posłanki. Każdy powinien być właściwie oceniany – wyjaśniła.

Wanda Nowicka poinformowała o sukcesie Lewicy Twitter
Wanda Nowicka poinformowała o sukcesie LewicyŹródło: Twitter

Zobacz także: Hanna i przyjaciele. W kuchni Lis Małgorzata Socha

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2o32em

Podziel się opinią

Share
d2o32em
d2o32em