ycipk-1n4f5w

#ZielonyListopad – dzień 12. Zrezygnuj z wacików i płatków kosmetycznych

W przeciągu kilkuset kolejnych lat zużycie niebiodegradowalnych produktów może mieć katastrofalne skutki dla naszej planety. Aby ograniczyć produkcję śmieci, proponujemy zacząć od drobnych zmian. Jedną z nich jest rezygnacja z wacików kosmetycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
#ZielonyListopad. Zamień waciki kosmetyczne na rękawicę do demakijażu
#ZielonyListopad. Zamień waciki kosmetyczne na rękawicę do demakijażu (123RF)
ycipk-1n4f5w

Każdy z nas może przyczynić się do tego, aby poprawić ciężką sytuację naszej planety. Stopniowe eliminowanie jednorazowych produktów nie będzie kosztowało nas wiele, a okaże się zbawienne dla środowiska.

#ZielonyListopad. Zrezygnuj z wacików kosmetycznych

Nie wyobrażasz sobie demakijażu bez wacików kosmetycznych? Są inne sposoby oczyszczania twarzy, które nie tylko będą dla ciebie tańsze i wygodniejsze, ale również korzystnie wpłyną na poprawę cery.

ycipk-1n4f5w

Najlepszym rozwiązaniem jest mycie twarzy własnymi rękoma. Nie narażasz wtedy skóry na konatkt ze sztucznymi materiałami, na których osadzają się bakterie, i nie powodujesz jej wysuszania.

Jednak jeśli jesteś przyzwyczajona do używania materiału, zamień waciki na rękawicę z mikrofibry. Jest przeznaczona do wszystkich rodzajów cery i poza tym, że zmywa makijaż, działa jak delikatny peeling, usuwając suche skórki. Ponadto wzmacnia barierę hydrolipidową skóry, a także pobudza mikrokrążenie w skórze. Należy obchodzić się z nią delikatnie, bo zbyt mocne pocieranie może spowodować podrażnienia na skórze.

W ramach akcji #ZielonyListopad pokazujemy czytelniczkom WP Kobieta, że życie w duchu eko nie musi być ani trudne, ani kosztowne. Wystarczy wprowadzić w swoim życiu kilka drobnych zmian, które pomogą nam zatroszczyć się o dobro naszej planety. Nie musimy wydawać fortuny na nowe sprzęty czy modne akcesoria. Czasem wystarczy jeden mały krok. Zróbmy to nie tylko dla nas, ale również dla przyszłych pokoleń.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1n4f5w

Zobacz także: Zrezygnowała z posiadania dzieci ze względu na ekologię. Aktywistka wyjaśnia powody

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1n4f5w

ycipk-1n4f5w
ycipk-1n4f5w