Blisko ludziZmarła tydzień po zdiagnozowaniu u niej raka piersi. Jej rodzina prosi: "Badajcie się!"

Zmarła tydzień po zdiagnozowaniu u niej raka piersi. Jej rodzina prosi: "Badajcie się!"

Zmarła tydzień po zdiagnozowaniu u niej raka piersi. Jej rodzina prosi: "Badajcie się!"
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Paulina Brzozowska
09.06.2017 11:25, aktualizacja: 09.06.2017 14:18

Kelly Owchar w marcu po raz drugi została mamą. Dwa tygodnie po porodzie znalazła w piersi pierwszy guzek. 15 maja zdiagnozowano u niej nowotwór, a tydzień później Kelly zmarła. Osierociła trójkę dzieci i zostawiła kochającego męża. Rak piersi zabija coraz więcej kobiet. Czy winna jest temu ich pobłażliwość dla objawów?

Kelly była mamą dwuletniego synka i dwóch bliźniaczek, Lauren i Lei. Z zawodu była pielęgniarką, dlatego uważnie obserwowała zmiany znalezione w lewej piersi po drugim porodzie. 18 marca napisała na swoim blogu o pierwszych objawach. Całymi dniami czuła przemęczenie i bóle brzucha. Potrafiła zasnąć z noworodkiem na rękach. Myślała, że to tylko depresja poporodowa, która zniknie z czasem. Wtedy odkryła guzek.

Obraz
© Facebook.com

"Podczas karmienia znalazłam zgrubienie w lewej piersi. Wydawało mi się, że to zatkany kanalik mlekowy, dlatego robiłam po prostu ciepłe okłady, masowałam pierś i liczyłam na to, że guzek sam zniknie. Niestety, przeliczyłam się. To nie w porządku, że przytrafiło mi się coś takiego" - taki wpis pojawił się na blogu Kelly po zdiagnozowaniu u niej raka piersi w czwartym stadium z przerzutami na wątrobę. Tydzień później kobieta zmarła.

Siostra Kelly, Rachel Orbanski, mówi w rozmowie z magazynem "Today": - Moja siostra nigdy nie skarżyła się na bóle ani kłopoty ze zdrowiem. To takie nie fair, że coś takiego przytrafiło się właśnie jej. Jeśli jej historia pomoże chociaż jednej osobie, będziemy szczęśliwi. Przykład Kelly podkreśla, jak ważna jest wczesna diagnoza. Ona może uratować życie. Badajcie się!

Kelly miała szansę zobaczyć swoje nowo narodzone dzieci i przeżyć z nimi kilka miesięcy. Tego szczęścia nie miała inna matka, którą odebrał nam nowotwór - Agata Mróz. Siatkarka mimo postępującej białaczki postanowiła urodzić córeczkę i zrezygnowała z leczenia. Jej decyzję potępiały setki osób, mimo to Agata nie poddała się krytyce i dziś Liliana, córka siatkarki, ma 9 lat.

Obraz
© Wikimedia Commons CC0 | Paweł Strykowski

O konieczności wykonywania badań chce również przypomnieć Jennifer Cordts, która na piersi odkryła zwykłą wysypkę. Lekarze powiedzieli jej, że to wina za małego biustonosza. Dopiero po kilku tygodniach wykryto u niej raka zapalnego piersi. Diagnoza wykazała, że zostało jej 3-5 lat życia.

Nowotwór nie zawsze objawia się guzkiem. Każda nagła zmiana w wyglądzie naszego biustu powinna być alarmująca. Krostki, zmiany na sutkach, powiększenie się piersi- jeśli to widzisz, idź do lekarza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (186)
Zobacz także