Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019. Sprawdź, kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy

Zmiana czasu z letniego na zimowy już wkrótce. Kiedy zmieniamy czas w 2019 roku? Warto wiedzieć o tym wcześniej, aby odpowiednio się przygotować.

Share
Zmiana czasu 2019. Sprawdź, kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy
Źródło: ONS.pl
dzm3l94

Kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy? To pytanie ostatnio zadaje sobie z pewnością wiele osób. Nic dziwnego. Pierwsze chłody, deszcze i krótkie wieczory przypominają, że tegoroczne lato mamy już za sobą. Zmiana czasu na zimowy w 2019 roku nastąpi w nocy z 26 na 27 października. Cofniemy wskazówki zegara z godziny 3 na 2.

Oznacza to, że pośpimy godzinę dłużej. Warto pamiętać o tym, że w naszych telefonach komórkowych i komputerach godzina zmieni się automatycznie. Zmiana czasu z letniego na zimowy nie dla każdego jest łatwa. Wiele osób odczuwa w związku ze zmianą czasu nieprzyjemne dolegliwości. Jak temu zapobiec?

Kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy?

Zmiana czasu z letniego na zimowy wiąże się w dłuższym snem. Niektórzy z soboty 26 października na niedzielę 27 października odczują skutki zbyt długiego snu. Mogą pojawić się bóle głowy, apatia, senność lub problemy z zasypianiem. W okresie zmiany czasu warto unikać kawy i napojów energetycznych. Należy sugerować się również indywidualnym rytmem dnia i położyć się spać o tej porze co zwykle, bez względu na zmianę czasu.

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019

Może się również okazać, że tegoroczna zmiana czasu z letniego na zimowy będzie jedną z ostatnich. Parlament Europejski pracuje nad projektem nowelizacji, który zakłada, że ostatnia zmiana czasu w państwach należących do Unii Europejskiej miałaby mieć miejsce w 2021 roku.

dzm3l94

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Co sekundę na wysypisko trafia ciężarówka ubrań. Mania zakupów przerasta ludzi

dzm3l94

Podziel się opinią

Share
dzm3l94
dzm3l94