Trwa ładowanie...

Znawca teatru, prawnik. Nieoczywiste zawody gwiazd

Zdecydowana większość osób trafia do show-biznesu przypadkiem. Wielu aktorów, muzyków czy prezenterów początkowo inaczej planowało swoje życie zawodowe m.in. Piotr Kraśko, czy Joanna Jabłczyńska.

Share
Piotr Kraśko: Jestem skrajnym optymistąPiotr Kraśko: Jestem skrajnym optymistąŹródło: AKPA, AKPA, fot: Podlewski
d2z653k

Zdobycie wykształcenia jest priorytetem dla wielu młodych ludzi. Obecnie trwają egzaminy maturalne, które są przepustką do zdobycia indeksu wymarzonej uczelni, jednak jak to zwykle bywa, nie każdy będzie zadowolony z wyniku. Zwłaszcza ci, którzy liczyli na rozpoczęcia nauki na najbardziej prestiżowych uczelniach, ale powinęła im się noga na maturze.

Eksperci z innych dziedzin

W takich chwilach warto pamiętać, że wykształcenie nie zawsze przesądza o znalezieniu pracy marzeń. Doskonale wie o tym Piotr Kraśko, który skończył studia na Wydziale Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, a już od kilkudziesięciu lat pracuje jako dziennikarz i prezenter.

Pierwsze kroki przed kamerą stawiał w programie "5-10-15". Kultowy format pozwolił mu na oswojenie się w fachem dziennikarza i sprawił, że później Kraśko dostał się do pracy w redakcji "Wiadomości".

Podobnie było w przypadku Kingi Rusin, która studiowała italianistykę, ale jeszcze na studiach wygrała casting na prezenterkę telewizyjną i pracuje w mediach do dziś. Co ciekawe koleżanką z roku Rusin była Hanna Lis, która również przez wiele lat pracowała jako dziennikarka telewizyjna, a dzisiaj udziela się w wielu programach.

d2z653k

Z kolei Joanna Jabłczyńska, znana z wielu popularnych seriali i programów rozrywkowych, zdobyła wykształcenie prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie skończyła studia podyplomowe dla doradców inwestycyjnych i analityków papierów wartościowych na Akademii Leona Koźmińskiego.

Wykształcenie rozbieżne z wykonywanym zawodem ma również Tomasz Kammel. Prezenter nie kończył dziennikarstwa, tylko jest magistrem germanistyki i absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze.

Minister Czarnek: "Take it easy". Ekspertki komentują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2z653k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z653k
d2z653k