Zostaw majtki z dala od łóżka. Efekty pojawią się szybko
Śpisz w piżamie albo, co gorsza, w bieliźnie? Zapomnij o tym szkodliwym nawyku. Spanie nago ma bowiem wiele korzyści dla naszego organizmu, zarówno zdrowia, jak i samopoczucia, a także wpływa pozytywnie na relacje z partnerem.
Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak poprawić jakość snu. Wśród odpowiedzi znajduje się m.in. wieczorne wietrzenie sypialni oraz zaopatrzenie się w wygodny materac i poduszkę dopasowaną do pozycji, w której najczęściej śpimy. Jednak jest jeszcze jedna rzecz, dzięki której będziemy budzić się wypoczęci, zdrowsi i z dobrym nastawieniem na nowy dzień. Chodzi o spanie nago. Korzyści przyodziewania na noc "stroju Adama i Ewy", czyli absolutnie niczego, jest całe mnóstwo.
Spanie bez majtek a zdrowie
Wybierając piżamę czy bieliznę nocną, powinno się stawiać przede wszystkim miękkie i naturalne materiały. Jednak spanie nago jest o niebo lepsze. Przede wszystkim nic nie krępuje nam wtedy ruchów, nie uwiera, co sprawia, że rzadziej budzimy się w nocy. Spanie nago gwarantuje nieprzerwany sen również ze względu obniżoną nieco temperaturę ciała. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważny dla naszego organizmu jest sen bez licznych pobudek. Reguluje on gospodarkę hormonalną, obniżając, co najważniejsze, poziom kortyzolu, czyli tzw. "hormonu stresu".
Spanie bez majtek to rozwiązanie w kwestiach intymnych
Nabierając nawyku spania nago, nasze ciało szybko nam się odwdzięczy. Nasza skóra bez kontaktu z przylegającym do niej materiałem ma szansę szybciej się regenerować, co także sprawia, że wolniej się starzeje. Ważne jest również "oddychanie" miejsc intymnych. Zrezygnowanie z piżamy czy bielizny nocnej jest gwarantem znacznie rzadziej występujących infekcji. Chyba każda kobieta marzy, by zapomnieć o tym dokuczliwym problemie.
Okazuje się, że spanie nago ma nie tylko zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, ale także na relacje w związku. Namów partnera, by on również zrezygnował z bielizny nocnej. Dlaczego? Gdy nagie ciała stykają się ze sobą, wytwarza się oksytocyna, czyli tzw. "hormon miłości". Nastąpi wtedy nawiązanie głębszej relacji fizycznej i emocjonalnej. Czy trzeba coś więcej dodawać?
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Dlaczego nie powinnyśmy nosić stringów zimą?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl