SamodbałośćDieta i cykl miesiączkowy. Specjalistka zauważa ważną rzecz

Dieta i cykl miesiączkowy. Specjalistka zauważa ważną rzecz

Paige Lindgren jest dietetyczką, która dzieli się swoją zdobytą wiedzą i doświadczeniami na TikToku. Niedawno poruszyła na swoich mediach społecznościowych temat odchudzania wśród kobiet i cyklu menstruacyjnego. Okazuje się, że jedno z drugim ma więcej wspólnego, niż mogłoby się zdawać.

Dietetyczka doradza kobietom, jak ustawić dietę do cyklu menstruacyjnego
Dietetyczka doradza kobietom, jak ustawić dietę do cyklu menstruacyjnego
Źródło zdjęć: © Instagram | Instagram

Dietetyczka Paige Lindgren promuje z pomocą swoich kont na mediach społecznościowych prowadzenie zdrowego trybu życia. Ekspertka tłumaczy, że jeżeli kobietom zależy na dobrym samopoczuciu i zachowaniu szczupłej sylwetki, powinny dostosować swoje menu to cyklu menstruacyjnego. W jaki sposób ma zadziałać ta metoda?

Dietetyczka nie ma wątpliwości. Dieta synchronizowana z cyklem to najlepsze rozwiązanie

Paige Lindgren twierdzi, że właściwa dieta pomaga uregulować hormony i cieszyć się lepszym samopoczuciem i piękną sylwetką. Dietetyczka podkreśla, że nie każda faza cyklu menstruacyjnego rządzi się swoimi prawami, i jeśli uda nam się dostosować menu właśnie do niego, zauważymy u siebie ogromną przemianę.

Faza menstruacyjna

- Podczas fazy menstruacyjnej skup się na zdrowych tłuszczach, rozgrzewających pokarmach, kwasach Omega 3, żelazie i magnezie – mówi Paige na początku swojego filmu, który pojawił się na TikToku.

Pokarmy bogate w wymienione wyżej składniki, ale też witaminę C, sprawi, że nawet w te gorsze dni będziemy mieć więcej energii. W tym samym czasie ekspertka odradza podejmowania się wymagających treningów - możemy natomiast postawić na rozciąganie i jogę oraz spacery.

Faza folikularna (dni 6-13)

To okres, kiedy na naszym talerzu powinny zagościć produkty bogate w probiotyki, błonnik, a także te, które radzą sobie z obniżeniem poziomu estrogenu. To właśnie w fazie folikularnej ten ilość tego hormonu w organizmie kobiety zaczyna rosnąć. Paige zauważa, że zbyt wysoki poziom estrogenu może powodować obfite miesiączki oraz przyrost wagi, a także poczucie ciągłego zmęczenia, Aby temu zapobiec, dietetyczka doradza spożywanie m.in. zielonych warzyw, orzechów oraz tzw. warzyw krzyżowych.

Owulacja (dni 14-17)

Po raz kolejny mamy do czynienia z fazą, gdzie kobiet występuje podwyższony estrogen. Owulacja jest momentem, gdy ten hormon osiąga swój szczytowy poziom. I choć sama owulacja trwa ok. 24 godzin, faza ta obejmuje cykl maciczny, który ciągnie się przez kilka kolejnych dni. W tym czasie, oprócz produktów z poprzedniej fazy, warto dołączyć do menu tłuste ryby, a także świeżo zmielony czarny pieprz oraz imbir. Przyprawy mają pomóc przy rozprowadzaniu po ciele składników odżywczych.

Faza lutealna (dni 18-28)

Przez ten okres mamy skupić się na dostarczaniu magnezu oraz potasu, aby przeciwdziałać temu, co może nam przynieść faza podwyższonego progesteronu. Wyższy poziom tego hormonu może przyczynić się do występowania wzdęć, a także typowe objawy PMS: zmęczenie, niepokój i wzmożony głód. Dietetyczka poleca, by w tym przypadku postawić również na produkty bogate w witaminę E i cynk, które pomogą uporać się z zespołem przedmiesiączkowego napięcia.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
self caredietahormony

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)