Zostaw w kącie łazienki. Wyginą w jedną noc

Zostaw w kącie łazienki. Wyginą w jedną noc

Rybiki cukrowe to zmora w łazienkach
Rybiki cukrowe to zmora w łazienkach
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
07.09.2023 14:35, aktualizacja: 07.09.2023 15:20

Rybiki cukrowe, czyli srebrzyki, to prawdziwe utrapienie w mieszkaniach. Nie stanowią one żadnego zagrożenia dla człowieka, jednak są mocno nieestetyczne. Na szczęście wytępienie owadów wcale nie jest trudne i wystarczy do tego prosty domowy sposób, do którego wykorzystamy tylko tanie warzywo.

Rybiki cukrowe to owady, które często występują w naszych domach, zwłaszcza w łazienkach. Łatwo je rozpoznać - mają podłużny kształt, są też bardzo zwinne i szybko się poruszają, co możemy zaobserwować najczęściej wtedy, gdy wyjdziemy do łazienki w nocy. Mają srebrne łuski - stąd też bierze się ich druga nazwa, czyli srebrzyki.

Rybiki cukrowe łatwo wytępić. Wystarczy pułapka z ziemniaka

Jak pozbyć się rybików cukrowych z domu? Oczywiście można wykorzystać do tego specjalistyczne chemiczne środki ze sklepu, które szybko rozprawią się z niechcianymi owadami. Dużym minusem tych specyfików jest jednak to, że najczęściej są one bardzo drogie. Poza tym z reguły mają mało ekologiczny skład, co nie każdemu może odpowiadać.

Jak pozbyć się rybików z łazienki? Na szczęście łatwo je wytępić przy pomocy bardzo prostej, domowej pułapki, którą stworzymy w kilka chwil. Użyjemy do niej jedynie surowego ziemniaka oraz kawałka folii aluminiowej lub spożywczej, a zatem wyłącznie tanich przedmiotów, które najczęściej już mamy w domu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak pozbyć się robaków z łazienki?

Przygotowanie pułapki na rybiki cukrowe jest naprawdę bardzo proste. Wystarczy wyciąć kwadrat z wybranej folii i położyć na nim połówkę ziemniaka, a następnie położyć w kącie łazienki lub innego pomieszczenia, w którym zalęgły się owady. Zróbmy to wieczorem, niedługo przed położeniem się do łóżka, a już rano znajdziemy pułapkę pełną rybików, które przyciągnie zapach skrobi wydzielanej przez warzywo.

Alternatywną metodą jest również wykorzystanie innych woni, których nie lubią srebrzyki. Wystarczy skropić kąty pomieszczenia olejkiem o wybranym zapachu. Świetnie sprawdzi się cynamonowy, lawendowy, rozmarynowy, goździkowy lub cytrusowy, a w przypadku, gdy nie mamy olejku, również zwykły sok z cytryny.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta