13‑latka urodziła dziecko. 71‑latek nie usłyszy wyroku

13-latka urodziła dziecko
13-latka urodziła dziecko
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

06.07.2023 10:05, aktual.: 06.07.2023 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prokuratura właśnie umorzyła sprawę 13-latki, która w domu swojej babci urodziła dziecko. Ojcem był 71-letni Stanisław G. - mężczyzna zmarł w trakcie śledztwa.

13-latka spędzała wakacje w miejscowości Chęciny, w regionie świętokrzyskim, a jej bliscy mieli nie wiedzieć o ciąży. W trakcie śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Kielce-Zachód na jaw wyszło, że ojcem noworodka jest 71-letni sąsiad dziewczynki.

Prokuratura po dwóch latach zamknęła sprawę

Stanisław G. częściowo przyznał się do winy i trafił do aresztu. Po kilku dniach został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. W tej sytuacji prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie mężczyzny, jednak wciąż prowadzone było śledztwo dotyczące innego wątku. Prokuratura chciała ustalić, czy 71-latek był jedynym mężczyzną, który dopuścił się kontaktów seksualnych z 13-letnią Wiktorią.

"Badaliśmy, czy doszło do jeszcze innych przestępstw na szkodę małoletniej pokrzywdzonej. Czynności wykonane w tym zakresie nie potwierdziły zaistnienia takich czynów, więc to postępowanie również zostało umorzone. To umorzenie jeszcze nie jest prawomocne" – mówił Onetowi Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Barbara R., babcia nastolatki, została oskarżona o narażenie małoletniej na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia poprzez niezadzwonienie po pomoc medyczną. Mimo że kobieta nie przyznała się do winy, udzieliła obszernych wyjaśnień. Groziła jej kara do pięciu lat pozbawienia wolności. W końcowym rozrachunku, w zeszłym roku sąd skazał ją na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz nałożył grzywnę w wysokości 1,5 tys. złotych.

Dziecko zmarło wkrótce po porodzie

Przypomnijmy, że 9 sierpnia 2021 roku doszło do dramatycznego zdarzenia, w wyniku którego 13-letnia dziewczyna trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach przy asyście policji. Nastoletnia matka straciła swoje dziecko. Nieoficjalne informacje wskazywały, że była w szóstym miesiącu ciąży, a noworodek zmarł po urodzeniu w wyniku obrażeń spowodowanych porodem.

"Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód, która prowadzi śledztwo, ustaliła, że dziecko 13-letniej Wiktorii urodziło się żywe. Niestety, noworodek zmarł w wyniku obrażeń wynikających z porodu. Prokuratura wykluczyła udział osób trzecich jako przyczynę śmierci dziecka" - powiedziała Małgorzata Zarychta-Chodup z Prokuratury Rejonowej Kielce-Zachód w rozmowie z Onetem.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (104)
Zobacz także