Uroda15 sztuczek kobiet, którym zazdrościmy pięknych włosów

15 sztuczek kobiet, którym zazdrościmy pięknych włosów

15 sztuczek kobiet, którym zazdrościmy pięknych włosów
Źródło zdjęć: © 123RF
04.11.2013 15:02, aktualizacja: 05.11.2013 13:31

Jeśli zdarzyło ci się kiedyś z podziwem patrzeć na włosy innej kobiety, ten artykuł jest dla ciebie. Zdradzimy w nim 15 trików, które stosują panie posiadające zadbane i piękne włosy.

Jeśli zdarzyło ci się kiedyś z podziwem patrzeć na włosy innej kobiety, ten artykuł jest dla ciebie. Zdradzimy w nim 15 trików, które stosują panie posiadające zadbane i piękne włosy. Stosując się do tych zaleceń, już po kilku miesiącach możesz sama stać się obiektem zazdrosnych westchnień kobiet, które chciałyby mieć włosy takie jak twoje. Co takiego robią zatem posiadaczki wspaniałych włosów?

* Spryskują włosy wodą gazowaną*
Zawarty w wodzie z bąbelkami dwutlenek węgla pomaga pozbyć się niezdrowych dla włosów chemicznych pozostałości po wodzie z kranu i innych kosmetykach. Zabiegu powinno się dokonywać na mokrych włosach, gdyż szczególnie szkodliwe związki chloru są praktycznie nie do usunięcia po wyschnięciu włosów.

Używają odżywek przed wyjściem na basen

W tym przypadku powody są podobne do tych z poprzedniego punktu: chlor zawarty w wodzie wysusza włosy i pozbawia je blasku. Dobra odżywka stworzy wokół każdego włosa mikroskopijną warstwę ochronną i uniemożliwi chlorowi bezpośredni kontakt z jego powierzchnią.

Używają kremów z filtrem UV do włosów

Niewiele osób ma świadomość, że ochrona włosów przed słońcem jest tak samo ważna, jak ochrona skóry. Istnieją nawet specjalnie stworzone serie kosmetyków do włosów, które chronią je przed promieniami UV. Im dłuższe włosy, tym bardziej podatne na szkodliwy wpływ słońca – warto więc wybrać na plażę taką fryzurę, by jak najmniejsza powierzchnia włosów miała bezpośredni kontakt ze słońcem.

Nie myją włosów codziennie

Częste mycie skraca życie włosów: wysusza je i wypłukuje niezbędne mikroelementy. Specjaliści zalecają mycie włosów z użyciem szamponu najwyżej 2–3 razy w tygodniu.

Używają szczotki z naturalnym włosiem

Wiele można powiedzieć o czyichś włosach na postawie szczotki, jakiej używa. Ta z naturalnego włosia pozwala równo – od nasady aż po końcówki – rozprowadzić wytwarzany przez twoje włosy naturalny olejek. To jedyny skuteczny sposób, więc rodzaj szczotki, jakiej używasz, ma ogromne znaczenie.

Nie wiążą włosów zbyt mocno

Przykro nam, miłośniczki kucyków, ale wasza ulubiona fryzura jest niezdrowa dla waszych włosów. Mocno spięte włosy są dosłownie wyrywane z głowy. Bardzo źle działa zwłaszcza związywanie włosów zawsze w tym samym miejscu.

Profilaktycznie walczą z siwieniem

W dzisiejszych czasach dbanie o własne zdrowie i kondycję jest bardzo popularne. Nie należy zapominać również o kondycji włosów. Nawet jeśli nie masz jeszcze problemów z siwymi włosami, ale skończyłaś 30 lat – zastanów się nad odpowiednią profilaktyką (dobre odżywki nawilżające, preparaty odsiwiające pierwsze włosy, unikanie stresu, zażywanie witaminy B5).

Regularnie podcinają końcówki

Rozdwajające się końcówki to bodaj największy problem większości kobiet posiadających długie włosy. Ich regularne przycinanie pozwala utrzymać włosy w dobrej kondycji. Jak często podcinać końcówki? Optymalny jest okres sześciu tygodni. Pamiętaj tylko, by znaleźć fryzjera, dla którego „podcięcie końcówek” nie oznacza skrócenia och o 5 cm.

Są aktywne i zdrowo się odżywiają

Jesteś tym, czym się odżywiasz – dosłownie. Wiedzą o tym panie dbające o swoje włosy. Zbilansowana dieta, bogata we wszystkie składniki odżywcze to klucz do sukcesu – nie tylko w przypadku włosów. Zadbaj o to, by twoja dieta była bogata w witaminy A, C i B. Ważne jest także biało. Redaktor naczelna amerykańskiego "Vogue’a", Anna Wintour, od lat jada na śniadanie jajka i trzeba przyznać, że włosy ma naprawdę piękne.

Korzystają z kosmetyków wysokiej jakości

Jakkolwiek reguła „im droższe, tym lepsze” nie zawsze jest prawdziwa, to warto czasami wydać kilka złotych więcej i zaopatrzyć się w produkt wysokiej jakości. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnorodnych specyfików i coraz trudniej zorientować się w tym, które są naprawdę dobre (o ile nie jest się wykwalifikowanym kosmetologiem). Sposób? Najlepiej wybrać się do dobrego salonu fryzjerskiego i podpatrzeć, czego używają najlepsi!

Nie upinają mokrych włosów

Jak już wspomnieliśmy, mocne spinanie włosów jest dla nich szkodliwe. Ale dwa razy bardziej szkodliwe jest mocne upinanie mokrych włosów. Jeśli naprawdę nie masz czasu, żeby dobrze wysuszyć włosy, zostaw je rozpuszczone albo ewentualnie użyj luźnej spinki.

Wcierają we włosy olejek kokosowy

Zabieg powinno się wykonywać raz w tygodniu. Wmasowany we włosy olejek można zostawić na noc i zmyć go rano albo zrobić sobie półgodzinny kompres: naoliwione włosy okręcamy folią i ręcznikiem, a następnie spłukujemy. Jeśli zwykły szampon nie usunie go dokładnie, użyj mieszanki wody z octem (75 proc. wody i 25 proc. octu).

Wiedzą, jak używać ręcznika

Intensywne wycieranie włosów ręcznikiem zwiększa prawdopodobieństwo rozdwajania się końcówek, elektryzuje włosy i niszczy ich warstwę ochronną. Włosy należy jedynie delikatnie osuszać przy pomocy chłonnego ręcznika, pozwalając, aby woda wsiąknęła w niego samoistnie. Można w tym celu zawiązać ręcznik w turban.

Jedzą witaminy

Już po 2 - 3 miesiącach regularnego zażywania witamin (przypominamy: głównie A, C i witamin z grupy B) włosy stają się silniejsze, zdrowsze, bardziej błyszczące... po prostu piękniejsze. Jeśli twoja dieta – jak diety większości z nas – nie jest idealna, witaminowe suplementy są świetnym sposobem na poprawę kondycji włosów (i nie tylko).

Nie używają na co dzień suszarki i prostownicy

Włosy są bardzo wrażliwe na temperaturę. Zbyt wysoka niszczy warstwę ochronną włosów i czyni je dużo bardziej podatnymi na różnego rodzaju uszkodzenia. Większość efektów uzyskiwanych przy pomocy „rozgrzanych” narzędzi można także uzyskać bez nich. Wymaga to czasem nieco więcej wysiłku, ale opłaca się.

Na podst. LatestHairstyles.com Gertruda Bober (gb/mtr)

POLECAMY: