Blisko ludzi20-letni Włoch zapłaci 400 euro kary za objęcie narzeczonej. Powód: nie mieszkają razem

20‑letni Włoch zapłaci 400 euro kary za objęcie narzeczonej. Powód: nie mieszkają razem

20-letni Włoch zapłaci 400 euro kary za objęcie narzeczonej. Powód: nie mieszkają razem
Źródło zdjęć: © Getty Images
Anna Podlaska
25.05.2020 20:53

Romantyczny spacer z narzeczoną zakończył się dla 20-latka gigantycznym mandatem. We Włoszech wciąż obowiązują surowe restrykcje związane z pandemią koronawirusa.

Według gazety "La Provincia Pavese", w centrum miasta Pawia w Lombardii, policjanci zatrzymali parę spacerującą w maseczkach i ukarali mandatem mężczyznę, ponieważ jak stwierdzili, nielegalnie obejmował narzeczoną. Według najnowszych przepisów nakazuje się bowiem zachowanie dystansu społecznego przez osoby, które nie mieszkają razem. Para powinna zatem spacerować w bezpiecznej odległości.

Mandat za objęcie narzeczonej

Za nieprzestrzeganie tej normy 20-latek otrzymał karę w wysokości 400 euro (około 1800 zł). Mandat może być obniżony, jeżeli zapłaci go w ciągu miesiąca, i wyniesie wówczas 280 euro (ok. 1300 zł).

Gazeta podaje dodatkowo, że obejmowana kobieta nie została ukarana, ponieważ według funkcjonariuszy została zaskoczona gestem partnera.
We Włoszech złagodzono kolejne restrykcje, wprowadzone w marcu z powodu pandemii koronawirusa. Otwarte zostaną siłownie, ośrodki sportowe i baseny. Według Polskiej Agencji Prasowej do czerwca kolejna faza "odmrażania" gospodarki nie będzie dotyczyć Lombardii, gdzie sytuacja, choć poprawia się, nadal jest poważna.

Zobacz także: Body mind z Agnieszką Aftyką. Poznaj najlepsze techniki relaksujące

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta