Blisko ludzi3 sposoby na użycie suszarki do włosów. Najlepsze urządzenie do sprzątania

3 sposoby na użycie suszarki do włosów. Najlepsze urządzenie do sprzątania

3 sposoby na użycie suszarki do włosów.  Najlepsze urządzenie do sprzątania
Źródło zdjęć: © 123RF
12.12.2019 10:35, aktualizacja: 16.12.2019 20:51

Suszarka do włosów nie tylko pomaga w ułożeniu fryzury. Świetnie sprawdzi się do walki z brudem i nieporządkiem w domu. Radzimy, jak wykorzystać suszarkę do prac domowych.

Suszarka do włosów przyda wam się zwłaszcza teraz, przy porządkach świątecznych. Może brzmi to dość komicznie, ale przekonajcie się sami, że to urządzenie niezbędne w domu.

3 sposoby na użycie suszarki do włosów

Zabrudzenia na klawiaturze
Klawiatura to siedlisko kurzu i zabrudzeń. Zwłaszcza ta od laptopa, na której pracujesz. Kto nie jadł nigdy przy komputerze, niech pierwszy rzuci kamieniem... Pomiędzy klawiszami znajdziesz okruszki po kanapce, kurz oraz inne zabrudzenia. Aby się ich pozbyć, ustaw suszarkę na niską temperaturę. Następnie trzymaj ją jedną ręką, a do drugiej weź szczoteczkę do zębów i wyczyść przestrzenie pomiędzy klawiszami, wspomagając się ciepłym strumieniem powietrza.

Plamy z wosku
Aby pozbyć się ze stołu śladów po wosku, podgrzej je suszarką, zamiast rysować blat. Kiedy wosk ponownie stanie się płynny, należy szybko go zebrać. Natomiast gdy rozgrzana świeczka skapnie na dywan, należy przyłożyć do niego kawałek papierowego ręcznika i skierować strumień gorącego powietrza, a następnie usunąć resztki wosku.

Ślady po kubku
Ślady po kubkach na drewnianym stole są dość uciążliwe do usunięcia. Nie wystarczy ich tylko zetrzeć. Niestety wiele środków chemicznych sobie z nimi poradzi, a te silniejsze uszkodzą drewno. Jeśli plama jest "świeża", wystarczy ogrzać to miejsce ciepłym strumieniem powietrza, a po kilku minutach po zabrudzeniu nie będzie śladu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta