Trwa ładowanie...

Jak wyprać koc? To łatwiejsze niż myślisz

Zima to okres, kiedy najwięcej czasu spędzasz z herbatą pod kocem. Wielu z nas zapomina jednak o tym, że koce chłoną zarazki i wymagają częstego prania. Oto, jak należy to robić poprawnie.

Share
Jak wyprać koc? To łatwiejsze niż myślisz
Źródło: 123RF
d20qebw

Chociaż istnieją koce, np. bawełniane, które można po prostu wrzucić do pralki, są też inne, które należy prać ręcznie, czyścić chemicznie lub punktowo. Aby odpowiednio dobrać technikę czyszczenia, musimy ocenić materiał i splot naszego koca. Ważne jest to, by koc prać przynajmniej raz w miesiącu.

Najpierw znajdź metkę i przeczytaj wskazówki producenta. Jeśli jednak nie masz dostępu do metki, poniższe praktyki pomogą ci wyprać koc i nie spowodują jego uszkodzeń.

Jak prać koc ręcznie?

Napełnij miskę zimną wodą i dodaj żel do prania. Upewnij się, że woda i żel dobrze się połączyły. Zanurz materiał pod wodą i dokładnie czyść każdy jego fragment.

d20qebw

Po wyczyszczeniu tkaniny wyjmij koc i wyciśnij nadmiar wody. Staraj się nie wykręcać materiału, ponieważ powoduje to jego uszkodzenia. Powtórz czynność kilka razy, żeby pozbyć się nadmiaru żelu i pozostaw do wyschnięcia.

Jak prać koc polarowy?

Włóż koc do pralki i dosyp proszek do prania. Ustaw program w pralce na "delikatny". Podczas płukania dodaj płyn zmiękczający. Powieś koc do wyschnięcia.

Jak prać koc wełniany?

Upewnij się, że Twój koc można prać w pralce. Jeśli nie, wróć do instrukcji "mycie ręczne". Jeśli tak, umieść łagodny detergent na dole bębna, a następnie na tkaninie.

Ustaw maszynę na łagodny cykl z zimną wodą. Pozostaw do wyschnięcia, jednak pamiętaj, żeby nie zostawić koca na grzejniku, ponieważ może spowodować to kurczenie się materiału.

d20qebw

Zobacz także: Hanna i przyjaciele. W kuchni Lis Grażyna Wolszczak

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20qebw

Podziel się opinią

Share
d20qebw
d20qebw
Strona Główna WP