Blisko ludzi34-letnia Francuzka z zespołem Downa kandyduje na radną. To może być pierwszy taki przypadek

34-letnia Francuzka z zespołem Downa kandyduje na radną. To może być pierwszy taki przypadek

34-letnia Francuzka z zespołem Downa kandyduje na radną. To może być pierwszy taki przypadek
Źródło zdjęć: © limportante.fr, www.instagram.com
08.03.2020 10:56, aktualizacja: 09.03.2020 13:17

34-letnia kobieta, dotknięta zespołem Dawna, kandyduje na radną w mieście Arras we Francji. Eleonore Laloux, która od ośmiu lat mieszka samodzielnie i pracuje w szpitalu, zamierza walczyć o prawa ludzi niepełnosprawnych.

Eleonore Laloux może zostać pierwszą kobietą z trisomią 21. chromosomu, która zostanie wybrana w lokalnych wyborach. Francuzka jest rzeczniczką stowarzyszenia walczącego z dyskryminacją osób z zespołem Downa. Uważa, że osoby niepełnosprawne powinny brać czynny udział w życiu jej miasta.

34-latka Francuzka z zespołem Downa kandyduje na radną

Eleonore Laloux ceni sobie niezależność. O ośmiu lat mieszka sama, pracuje w szpitalu, a przy tym udziela się charytatywnie. Jej pasją jest kino oraz gra na gitarze elektrycznej. Ojciec dziewczyny w rozmowie z magazynem "Paris Match" przyznał, że zawsze chciał, aby jego córka mogła żyć jak wszyscy inni.

"Jeśli patrzysz na osobę z niepełnosprawnością, jak na niesprawną, ona tak właśnie będzie się zachowywała" – powiedział, tłumacząc, że jego zdaniem w każdym człowieku powinno się dostrzegać jego umiejętności i pozwalać je rozwijać.

To właśnie dzięki rodzicom naciskającym, by Eleonore Laloux kontynuowała edukację, dziewczyna skończyła liceum zawodowe, odbyła kilka staży, a następnie podjęła pracę w dziale rozliczeń prywatnego szpitala.

Wiadomo, że pierwsza tura wyborów lokalnych we Francji odbędzie się 15 marca, a druga tydzień później. Frederic Leturque, centroprawicowy polityk pełniący funkcję mera od 2011 roku, oficjalnie zaprezentował kandydaturę Laloux, którą szczerze wspiera w kampanii.

Zobacz także: Siłaczki odc. 6. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (19)