Blisko ludzi34-letnia Francuzka z zespołem Downa kandyduje na radną. To może być pierwszy taki przypadek

34‑letnia Francuzka z zespołem Downa kandyduje na radną. To może być pierwszy taki przypadek

34-letnia Francuzka z zespołem Downa kandyduje na radną. To może być pierwszy taki przypadek
Źródło zdjęć: © limportante.fr, www.instagram.com

08.03.2020 10:56, aktual.: 09.03.2020 13:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

34-letnia kobieta, dotknięta zespołem Dawna, kandyduje na radną w mieście Arras we Francji. Eleonore Laloux, która od ośmiu lat mieszka samodzielnie i pracuje w szpitalu, zamierza walczyć o prawa ludzi niepełnosprawnych.

Eleonore Laloux może zostać pierwszą kobietą z trisomią 21. chromosomu, która zostanie wybrana w lokalnych wyborach. Francuzka jest rzeczniczką stowarzyszenia walczącego z dyskryminacją osób z zespołem Downa. Uważa, że osoby niepełnosprawne powinny brać czynny udział w życiu jej miasta.

34-latka Francuzka z zespołem Downa kandyduje na radną

Eleonore Laloux ceni sobie niezależność. O ośmiu lat mieszka sama, pracuje w szpitalu, a przy tym udziela się charytatywnie. Jej pasją jest kino oraz gra na gitarze elektrycznej. Ojciec dziewczyny w rozmowie z magazynem "Paris Match" przyznał, że zawsze chciał, aby jego córka mogła żyć jak wszyscy inni.

"Jeśli patrzysz na osobę z niepełnosprawnością, jak na niesprawną, ona tak właśnie będzie się zachowywała" – powiedział, tłumacząc, że jego zdaniem w każdym człowieku powinno się dostrzegać jego umiejętności i pozwalać je rozwijać.

To właśnie dzięki rodzicom naciskającym, by Eleonore Laloux kontynuowała edukację, dziewczyna skończyła liceum zawodowe, odbyła kilka staży, a następnie podjęła pracę w dziale rozliczeń prywatnego szpitala.

Wiadomo, że pierwsza tura wyborów lokalnych we Francji odbędzie się 15 marca, a druga tydzień później. Frederic Leturque, centroprawicowy polityk pełniący funkcję mera od 2011 roku, oficjalnie zaprezentował kandydaturę Laloux, którą szczerze wspiera w kampanii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także