Trwa ładowanie...

4 proste triki. Jak dbać o kwiaty balkonowe

Warunki panujące na balkonie są trudne dla kwiatów. Dlatego rośliny wymagają troskliwej opieki. Samo podlewanie nie wystarczy. Zobacz, jak prawidłowo o nie dbać.

Share
4 proste triki. Jak dbać o kwiaty balkonowe
Źródło: Pixabay.com
dt9hjjy

Podlewanie

Jeśli jest sucho i gorąco, rośliny należy podlewać codziennie. Najlepiej robić to wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Gdy podlewasz je w ciągu dnia, możesz je poparzyć. Należy również zwrócić uwagę, by strumień wody kierować bezpośrednio do wody.

Nawożenie

Odżywki do roślin, podobnie jak ziemię, należy dobierać do gatunku rośliny. Nawozy różnią się między sobą m.in. ilością zawartych minerałów. Odpowiednie dla roślin kwitnących odżywki odpowiadają zarówno za zrost całego kwiatu, jak i prawidłowego pyłku kwiatowego.

dt9hjjy

Czyszczenie

Rośli trzeba systematycznie czyścic z więdnących liści oraz obumarłych kwiatów. Opadłe części należy również usuwać z powierzchni ziemi. Zapobiega to poparzeniu roślin przez szarą pleśń.

Zwalczanie szkodników

Roślinom na balkonie najczęściej doskwierają mszyce i przędziorki - te ostatnie lubią suche powietrze i przesuszoną ziemię. Zlikwidujesz je, opryskując rośliny, np. specjalnym preparatem.

Źródło: "Twoje Imperium"

dt9hjjy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz, co musisz dodać, aby twoje kwiaty pięknie kwitły

dt9hjjy

Podziel się opinią

Share
dt9hjjy
dt9hjjy