Trwa ładowanie...

5-miesięczna dziewczynka zostawiona w oknie życia w Częstochowie. "Rodzice sami zgłosili się na policję"

W nocy z 23 na 24 kwietnia w oknie życia w Częstochowie została zostawiona 5-miesięczna dziewczynka. Dziecko nie miało żadnych widocznych obrażeń. Nie było także przy nim żadnego listu.

Share
Okno życia w Częstochowie
Okno życia w CzęstochowieŹródło: EASTNEWS
d2ujcyb

- Rodzice sami zgłosili się na policję. O sprawie został też poinformowany Sąd Rodzinny - przekazał Wirtualnej Polsce mł. asp. Kamil Sowiński z częstochowskiej komendy.

Dziecko zostawione w oknie życia

O sprawie poinformował tygodnik "Niedziela". Dziecko miało być zadbane i "bardzo ładnie ubrane".

d2ujcyb

- Dzisiaj po północy w naszym oknie życia pozostawiona została dziewczynka z cechami zespołu Downa (...) Osoba, która przyniosła dziecko pozostawiła również reklamówkę z ubrankami na przebranie. Jak zawsze w takiej sytuacji zostało wezwane pogotowie i policja - powiedziała na łamach tygodnika s. Barbara Kaczmarczyk, dyrektorka Domu Życia im. Leonii Nastał w Częstochowie.

Rodzice zgłosili się na policję

- Zgłoszenie w tej sprawie otrzymaliśmy około 1 w nocy. Według dotychczasowych ustaleń mogę potwierdzić, że mamy do czynienia z ok. 5-miesięczną dziewczynką. Została przewieziona do szpitala, jest w dobrym stanie, nie stwierdzono żadnych obrażeń - powiedział Wirtualnej Polsce mł.asp. Kamil Sowiński.

Dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie lekarze dokładnie sprawdzą, jaki jest jej stan zdrowia. Wstępnie oceniono go jako dobry. Przy dziecku nie było żadnego listu. Rodzice mieli sami zgłosić się na komendę policji w Częstochowie niedługo po tym, jak zostawili swoją córkę w oknie życia.

Okno życia to miejsce, w którym kobiety, które nie mają możliwości zapewnienia nowo narodzonemu dziecku opieki, mogą anonimowo pozostawić niemowlę, ratując tym samym jego życie. Okno życia w Częstochowie działa od grudnia 2008 roku. Schronienie w nim znalazło jak dotąd czworo dzieci.

d2ujcyb

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Zagrożenia wynikające z przeciągającej się izolacji okiem psychologa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ujcyb

Podziel się opinią

Share
d2ujcyb
d2ujcyb