Trwa ładowanie...

50. rocznica śmierci Sharon Tate. Po tylu latach nadal niewiele wiemy o tej zbrodni

Sharon Tate była młodą dobrze zapowiadającą się aktorką Hollywood. Z Romanem Polańskim tworzyli szczęśliwe małżeństwo, a nawet spodziewali się dziecka. Jej bajkowe życie skończyło się w nocy z 8 na 9 sierpnia 1969 roku.

Share
 50. rocznica śmierci Sharon Tate. Po tylu latach nadal niewiele wiemy o tej zbrodni
Źródło: ONS.pl
d16lwt2

Do masakry doszło w willi Romana Polańskiego przy Cielo Drive 10050. W sierpniową noc Sharon Tate i jej czwórka przyjaciół zostali zamordowani przez sektę Charlesa Mansona. Sprawcy zbrodni: 20-letnia Susan Atkins, 21-letnia Patricia Krenwinkel i 23-letni Charles "Tex" Watson wtargnęli do domu, w którym znajdowali się: Sharon Tate, Wojciech Frykowski, Jay Sebring i Abigail Folger.

Masakra w domu Romana Polańskiego

Pierwszą ofiarą była przypadkowa, Steve Parent znalazł się w nieodpowiednim miejscu. Tej nocy przywiózł radio dla ogrodnika Sharon. Zginął przed posesją Romana Polańskiego. Sprawcy weszli do willi przez otwarte okno i rozpoczęli mord. Następnym poszkodowanym był przyjaciel Polańskiego, Frykowski. Zastali go śpiącego na kanapie. Zadali mu 51 ran kłutych. Sekcja zwłok wykazał również 13 urazów czaszki i dwie rany postrzałowe. Abigail umarła w ogrodzie obok basenu z rąk Krenwinkel, natomiast Jay Sebring został uduszony.

d16lwt2

Najokrutniejszy los spotkał Sharon Tate, która błagała, aby dali jej dożyć porodu. Susan Atkins nie miała jednak litości. Zadała jej 16 ciosów nożem, z czego pięć było śmiertelnych. Kobieta była w ósmym miesiącu ciąży, co sprawiało większą satysfakcję morderczyni. Po makabrze napisała krwią aktorki "świnia" na ścianie.

Wyznawcy Mansona kierowali się zasadą, by nikt z domu nie wyszedł żywy. Pogrzeb wszystkich ofiar odbył się 13 sierpnia.

Chociaż sprawców postawiono przed sądem nadal pozostaje wiele niewyjaśnionych wątków. Zbrodnia odbiła się wielkim echem w całym środowisku. Artyści masowo zaczęli wyjeżdżać z miasta, wynajmować prywatnych ochroniarzy, a nawet kupować broń. Ta noc na zawsze zmieniła historię Hollywood.

d16lwt2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Dziecko celebrytki regularnie podróżuje samolotami. Paulina Górska wyjaśnia, dlaczego mama nie powinna się tym chwalić:

d16lwt2

Podziel się opinią

Share
d16lwt2
d16lwt2