500 plus na psa i kota. Wystarczy wypełnić wniosek

500 plus na psa i kota. Wystarczy wypełnić wniosek

Jak dostać dofinansowanie na psa i kota?
Jak dostać dofinansowanie na psa i kota?
Źródło zdjęć: © Getty Images | © 2012 Kimberlee Reimer
15.02.2023 12:24, aktualizacja: 15.02.2023 12:58

Mało kto wie, że istnieje dofinansowanie dla właścicieli psów i kotów. Posiadacze czworonogów mogą się ubiegać w swojej gminie o pieniądze. Jeżeli złożą odpowiednie dokumenty, mają szansę zyskać świadczenie w wysokości nawet 500 złotych.

Czym jest 500 plus dla psa i kota? Okazuje się, że to świadczenie pieniężne przyznawane przez lokalne samorządy dla właścicieli czworonogów. Jest o co walczyć - opiekunowie pupili mogą zyskać nawet 500 złotych do domowego budżetu na zwierzaki.

Kto może ubiegać się o 500 plus dla psa i kota?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta - świadczenie przysługuje każdemu właścicielowi psa i/lub kota, który ubiegnie się o pieniądze. Uzyskane fundusze będzie można przeznaczyć na zabiegi weterynaryjne, a w tym na zaczipowanie lub sterylizację. "Zwierzęce" 500 plus ma na celu zmniejszenie bezdomności wśród zwierząt. W schroniskach wciąż znajduje się wiele psów i kotów, które czekają na dom. Pomoc w ich utrzymaniu ma też wpłynąć na decyzję potencjalnych właścicieli o adopcji.

Świadczenie wesprze nas finansowo, gdy przykładowo zamierzamy poddać psa sterylizacji. Zabieg ten nie należy do tanich - jego koszt to ok. 100-500 złotych. Jeżeli tylko jesteśmy zainteresowani zdobyciem dodatku, w każdej gminie znajdziemy szczegółowe informacje na ten temat - czy aby na pewno i nasz region pokrywa sterylizację i kastrację, oraz jakie wnioski należy złożyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Warto dodać, że darmowe sterylizacje i kastracje są przeprowadzane w wybranych placówkach weterynaryjnych. To kolejny powód, dla którego konieczna jest wizyta w gminie.

Jak uzyskać 500 plus na psa lub kota

Kiedy podejmiemy decyzję, konieczne będzie wykonanie kilku kroków. Musimy posiadać dowód, który poświadczy nasze miejsce zamieszkania, a także pokazać dokumenty potwierdzające odprowadzanie przez nas podatków w danym regionie. Nasz zwierzak zaś musi mieć ukończonych sześć miesięcy i nie mieć przeciwwskazań do znieczulenia ogólnego.

Dofinansowanie będzie wpływało na nasze konto bankowe. Nasz lokalny samorząd poda nam szczegóły, a także poinformuje o aktualnie przeprowadzanych szczepieniach, badaniach oraz zabiegach wykonywanych w ramach programu, na które możemy zapisać nasze czworonogi.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta